Bu sezon Bundesliga’daki Türk oyuncular için talihsizdi

Bu sezon Bundesliga'daki Türk oyuncular için talihsizdi

Kayan Ahan ve Ahmed Qutuku, Türkiye’nin dört bir yanından futbolcular arasında Bundesliga’da en fazla giyme şansına sahipken, Kenan Karaman, Younus Malli, Ozan Kabak ve Omar Topak bir dizi engel ve hastalık yaşadı. Noori j Hine de sakatlığı nedeniyle sezonu formasıyla bitirdi.

Bundesliga’daki Türk oyuncular için sezon rekoru:

Yaşlanabilir

Fortuna Düsseldorf oynayan milli oyuncu Kan Ahan, Bundesliga’da 34 maçta 31 kez ilk sırayı aldı. Üç gol atan defans oyuncusu Kan Ahan, üç golün hepsine yardımcı oldu.

Cannon Karaman

Forten Düsseldorf’ta oynayan bir başka milli oyuncu olan Kenan Karaman, 20 Bundesliga maçı yaptı ve 6 gol imzaladı. Karman 1 gol kaydetti. Ligin 9. haftasında akciğer iltihabı geçiren ve ekibinden uzun süre uzak kalan Kennan Karaman, 14 hafta sonra tekrar tarlalara döndü.

NURI ŞAHİN

Bu sezon 24 kez Vedder Bremen maç takımında yer alan Nuri uri Hin, 16 maçta ilk 11’de olma şansını yakaladı. 1 Şubat 2020’de Bundesliga’nın 20. haftasında FC Augsburg’a karşı en son oynayan Noori, koronovirüsten sonra çıkan lige atanmadı. İkinci dönemde sadece 3 maçta terleyen Nuri uri Hin, yaralanmasından dolayı sezonu Bundesliga’nın bitiminden haftalar önce kapatmak zorunda kaldı.

OMER TOPRAK

Vader Bremen’den bir başka Türk oyuncu, kıdemli savunma oyuncusu Toperk, ligde sadece 10 kez Yeşil Yere gitti. Sezon boyunca üç farklı periyotta yaralanma geçiren Omar, 9’u ilk 11 olmak üzere 9 maç oynayabildi.

Yunus Mali

VFL Wolfsburg Club’da 2019-2020 sezonuna giren Younus Malli, hiçbir sakatlık geçirmese de sezonun ilk yarısında tek bir şans elde etmedi. Younis ilk yarıda sadece 9 kez maç takımındaydı. Bundesliga’daki yeni takımlardan biri olan Union Berlin’de işe alınan Yunus Malli, ilk kez 18 Ocak 2020’de RB Leipzig’e karşı oynadı. Mayıs ayında Coronavirus’a ayrıldığı iddia edilen Yunus, ekibi ile iki hafta boyunca eğitim alamadı. Oyuncu, salgından sonra devam eden Bundesliga’daki iki maç sınıfına katılamadı. Younus Malli, 9’u ilk 11’de yer alan 13 maçta Union Berlin formasını giydi. Bundesliga’da gol atmadan sezonu bitirirken Yunus bir asit içeriyordu.

Ozan Balkabağı

Geçen sezonun sonunda VFB Stuttgart’tan Schalke 04’e geçen Ozan Kabak, sezondan önce yeni ekibiyle ikinci antrenmanında yaralandı ve ilk üç hafta boyunca arkadaşlarını yalnız bıraktı. Defans, Schalke 04 formasını ilk kez 15 Ekim 2019’da Bundesliga’da SC Paderborn’a karşı dört dakika giydi. Ozan, Bundesliga’nın 25. ve 26. haftalarında sakatlık nedeniyle takımı kaçırdı. Sezon boyunca 30 maçta takıma giren Ozan Kabak, 21’i daha önce 11’i olmak üzere 26 maçı terledi. Ozan Kabak, Schalke 04 ile 3 gol imzalayarak yardımcı oldu.

AHMED Kutusu

Skleke 04 kulübünde oynayan Ahmed Qutuku, 25 maç oynadı ve 3 gol attı. Kutuku 3 asist yaptı. 31 maçta takımda olan Ahmed Qutuku, 3’ü ilk 11’de olan 25 maçta yer aldı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir