Bu iki uygulama Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nden geldi

Bu iki uygulama Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi'nden geldi

Türkiye’de Huawei Cloud VR medya oynatıcı ve Huawei Ar-Ge Merkezi ile uyumlu olarak geliştirilen 5G teknolojisi, sanal gerçeklik sektöründe ürün yelpazesini geliştirme çabalarını hızlandırdı. VR hentbol oyun uygulamaları gerçekleştirdi. Hazırlık aşamasında, 5 kişilik bir ekip tarafından 3 ay boyunca 300’den fazla deneme gerçekleştirildi.

VR hentbol oyunları geliştirmek için 1 ay, bulut VR medya oynatıcısı için 3 hafta geliştirme zamanı geçti. Huawei VR ürünü ile çalışan ‘Huawei Cloud VR Medya Oynatıcısı’, kullanıcıların bir bulut video sunucusundan yüksek kaliteli içerik izlemesine izin veren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

5G teknolojisi ile yüksek hacimli veri aktarımı sağlayan Huawei Cloud VR medya oynatıcı uygulaması, kullanıcıların bir sinema salonu ortamıyla yüksek kaliteli içerik izlemek için VR Glass ile video izlemelerine olanak tanır. Bu uygulama ile canlı yayınlar, önceden kaydedilmiş 4K 2D video ve 360 ​​derece VR video içeriği bir bulut video sunucusuna yüklenebilir.

5G ile VR’de hentbol

Huawei ayrıca Türk Ar-Ge merkezi VR oyun segmenti için bir başvuru açıkladı. Huawei VR hentbol oyunu, 5G’nin düşük gecikme süresi ve gelişmiş geniş bant özellikleriyle gecikmesiz ve yüksek kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

Çeşitli iş ortakları ile gelişime ve güncellemeye açık olduğu söylenen oyunda, 5G ağına bağlı iki farklı VR gözlüğü olan iki oyuncu, sanal hentbol atışlarıyla birbirlerine hükmetmeye çalışıyor. Huawei VR hentbol oyunu, Oculus Quest ve Huawei VR ürünü ile birlikte kullanılabilir.

Huawei tarafından yapılan bir açıklamada, Huawei Cloud VR medya oynatıcısının ve VR hentbol oyununun önümüzdeki dönemde uluslararası etkinliklerde ekosistemle buluşacağı açıklandı.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir