Brent petrol varil başına 40.52 $

Brent petrol varil başına 40.52 $

Brent petrol varilleri uluslararası piyasalarda 40.52 $ ‘dan işlem görüyor.

Dün 41.45 $ ‘a ulaşan Brent petrolünün varil fiyatı günü 41.18 $’ da tamamladı. Brent petrol varili, bugün saat 09.30 seviyesine göre% 1.60 düşüşle 40.52 $ seviyesinde işlem gördü. Aynı anda, alıcılar Batı Teksas ham petrolünde (WTI) varil başına 38.12 $ aldı.

Amerikan Petrol Enstitüsü (API) tarafından yayınlanan verilere göre, petrol fiyatları geçtiğimiz hafta yaklaşık 8.5 milyon varil ABD ham petrol stokları düştü.

Dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler, özellikle de beklenenden çok daha yavaş olacak ABD ve Çin, fiyatları aşağıya çekiyor.

Uzmanlar, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) ve bazı OPEC dışı petrol şirketlerinin, Nisan ayı sonunda Temmuz ayı sonuna kadar ulaşan 9,7 milyon varil petrol kesme anlaşmasını genişleterek küresel petrol fiyatlarında keskin bir düşüşü önlediğini söylüyor. Karar verdi.

Bu arada, Libya’nın en büyük petrol sahası Hera’da silahlı grupların saldırısı nedeniyle durdurulan petrol üretiminin saatler sonra yeniden başladığı açıklandı.

Brent Oil teknik olarak 41.81 ila 43.41 dolar aralığının direnç bölgesi olarak ve 40.21 ila 38.61 dolar aralığının destek bölgesi olarak izlenebileceğini belirtiyor.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir