Bolsonaro’nun cep telefonlarına el konacak

Bolsonaro'nun cep telefonlarına el konacak

Brezilya Yüksek Mahkemesi Hakimi Celo de Mello, Cumhuriyet Başsavcısı Augusto Aras’ın Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun cep telefonunu ele geçirme talebini kabul etti.

Agusto Ars, Brezilya Başsavcısı Brezilya’da Başkan Jair Bolsonaro’nun cep telefonunda Federal polis, yasadışı zorlama suçlamaları üzerine polise dava açılmasını talep etti.

Federal Yüksek Mahkeme Başkanı Yargıç Celso de Mello, Cuhuriet Arras’ın Boluaro’nun cep telefonunu ele geçirme talebini kabul etti.

Başsavcı ayrıca cep telefonunda Bolsonaro Yasama Meclisi üyesi olan oğlu Carlos Bolsonaro’nun Bolsonaro ve milletvekillerinin talep nedeni olarak ortaya koyduğu kanıtları sunmasını istedi.

İddialar güvende

Eski yargıç ve Adalet Bakanı Sergio Moro’nun hükümetin geçen ay istifa etmeden önce adalete siyasi müdahalesiyle ilgili açıklamalarından dolayı Bolsonaro hakkında dava açıldı.

Soruşturmanın bir parçası olarak Bolsonaro, Adalet Bakanlığı’na bağlı Özerk Federal Polis’in eylemine baskı yaptığını iddia ediyor.

Bakanlıklara katılım bakışları

Yolsuzlukla Mücadele Operasyonu Lava Jato yargıcı olarak bilinen Morrow, Bolsonaro’nun 22 Nisan’da bazı bakanlarıyla yaptığı toplantıda baskısını açıkça kabul ettiğini iddia etti.

Yargıç De Mello bu iddiayı takiben resmi olarak Adalet Bakanlığı’ndan toplantının video kaydını talep etti. Başkan Bolsonaro yaptığı açıklamada, videonun kendisini tehlikeye atacak hiçbir şey içermediğini iddia etti, ancak federal polise asla baskı yapmadı.

“Ulusal istikrar için tehlikeli”

Yüksek Mahkeme tarafından gözetim altında yürütülen soruşturma kapsamında Cumhurbaşkanı Bolsonaro’nun cep telefonuna el konması nedeniyle Brezilya Kurumsal Güvenlik Bakanı Augusto Haleno. “Başkanın cep telefonunu ele geçirme talebi düşünülemez. Bu olursa, ulusal istikrar için öngörülemeyen sonuçlar doğurabilir. ” dedim.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir