Bizi bölmek isteyenler başaramayacak

Bizi bölmek isteyenler başaramayacak

Genel Sekreter Jens Stoltenberg, bazı aktörlerin koronovirüs salgını sırasında NATO’yu tanıtım ile hedef aldığını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jane Stoltenberg, Bakan, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Jokanoviç ile Brüksel’deki NATO merkezinde bir basın açıklaması yaptı.

Stoltenberg, Karadağ’ın ittifakın üçüncü yıldönümü olduğunu ve NATO üyeliğinin ülkenin istikrarına ve güvenliğine önemli katkıda bulunduğunu söyledi.

Terimi Corollavirüs dönemine getiren Stoltenberg, devlet ve devlet dışı aktörlerin yanlış bilgi yaydığını ve bu süreçte kampanya yürüttüğünü söyledi.

“NATO’yu bölme girişimleri başarısız olacak”

Stoltenberg, güvenliğin koronovirüs kaybolmadan önce koalisyonun mücadele ettiğini tehdit ettiğini söyledi, Diyerek şöyle devam etti: “NATO bu sağlık krizinin güvenlik krizine dönmesini önlemek için çalışmaya devam edecek.” dedi.

Devlet ve devlet dışı aktörlerin koronovirüs döneminde dezenfeksiyon ve propaganda ile NATO’yu hedef aldığını belirten Stoltenberg, Diyerek şöyle devam etti: “NATO’da biz, adaletsizliği tespit etmek ve onunla mücadele etmek için birlikte çalışıyoruz. Bizi bölmeye çalışanlar başaramayacak.” dedim.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir