Bilim Kurulu, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için nihai kararı verecek

Bilim Kurulu, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için nihai kararı verecek

Federasyona 5 Haziran’da İstanbul’da yaptığı açıklamada, Türkiye Yağlı Güreş Hazır Şehirler Derneği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Yılmaz, Adirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırkırga Ağa Sayfatin Selim birleşik bir konunun tüm detaylarını masaya koymaları gerektiğini hatırlattı .

İfadesi de dahil edilen Aydın, 3 Temmuz’a kadar salgının son durumu göz önüne alındığında tekrar görüşmeye karar verildiğini söyledi. Mehmat Muharram Kasapozlu ile görüşen Bakanımız, Bilim Kurulu’nun konuyla ilgili karar vermesinin daha uygun olacağını söyledi.Ayrıca, bir ön çalışma yaptıktan sonra Bilim Kurulu’na başvurmaya karar verdik. Üniversite raporu bize birkaç gün içinde gönderecek, bu raporu bakanlığa göndereceğiz, bakanlık da bilimsel komiteye sunacak. “Kullanılan alıntı.

“Eylül ayında Kirkinder yapmak istiyoruz”

Cumhurbaşkanı Musa Aydın, 658 yıllık bir tarihle Kirkpannar Yağlı Güreş’e katılmayı duyurduğunu ve “Bilim Kurulu’nun kararı bizim için çok önemli. Eylül ayında Kırkpınar Yağlı Güreşini yapacağız” dedi. Bilim Kuruluna başvuracak. “Hedefimiz Kırkpınar yağını Ekim veya Kasım aylarında güreşmek.”

Kirkpinner, Kumluka, Kurtadarelli ve Elmeli Yağlı Güreş, yağlı güreşin önemini tartışarak, “Bu 4 yağlı güreş organizasyonu çok önemli. Tabii ki, bilimsel komitenin bu konudaki kararına göre çalışacağız. ‘Açık görüş.

Olimpiyat Köyü Projesi

Kırkpınar, Musa Aydın’ın güvenli inşası için bir Olimpiyat köyü projesi planladığını ifade ederek:

“Başvurularını gönderdikten sonra 14 gün boyunca güreşçileri serbest bırakacağız. Düzenli aralıklarla deneme yapacağız. Sadece güreşçiler değil, yağlı güreşlere katılacak olanlar da belirlenen alandan çıkıp biriyle temasa geçmeyecek Gelmeyecek. ” Karantina bölgesinde pozitif test yapanlar katılamaz. “

Seyirciler olmadan artan güreşin olmayacağını belirten Aydın, “Standa gelenlerin ateşi önce ölçülecek. Temiz maskeler verilecek. Sosyal mesafeye uygun olmak için iki metre uzaktalar. Oturacağım. Bu yüzden tüm önem verilecek. ” Fikrinizi paylaştı.

Türkiye’nin Musa Aydın’a yönelik salgını yönetme süreci çok iyi:

“Sağlık Bakanlığımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde örnek bir çalışma yaptı. Biz bağımsızlık savaşı gibi bir mücadele içerisindeyiz. Burada hepimizin önemli görevleri var. Ülkemiz normalleşme sürecinde büyük adımlar attı. Yağlı güreşe olan inancım gereği çok sağlıklı bir şekilde inandığımın geleneğidir .. Güreşçilerinizin çok iyi olduğu gerginliğini ve beklentisini anlıyorum, onlara avlanmak için çok çalışıyoruz. Bilim Kurulu, Türkiye’nin azaltılacağını tahmin ediyor, Güreşli Kentler Birliği ve Balkisir Büyükşehir Belediyesi Yücel Yılmaz, Edirne Recep Gürkan ve Kırkpir Ağası Seyfettin Selim ile gerekli açıklamalarla tekrar görüşeceğiz paylaşacak. “

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir