Beyaz Saray sözcüsü McKechnie: “Trump polis reformu kararnamesini imzalayabilir” – Haberler

Beyaz Saray sözcüsü McKechnie: "Trump polis reformu kararnamesini imzalayabilir" - Haberler

Beyaz Saray sözcüsü Kayle McNee ABD Başkanı Donald Trump’ın polis reformu için imza atabileceğini açıkladı.

McEnany, Fox News’un canlı yayınına katıldı ve ülkede George Floyd’un kara cinayetinden sonra başlayan “polis reformu” tartışmalarını değerlendirdi.

Trump’ın polis reformu hakkındaki önerileri değerlendirdiğini belirten McKechnie, Trump’ın bazı danışmanlarının da konuyla ilgili bir yasa tasarısı hazırlayan Cumhuriyetçi Senatör Tim Scooter ile bir araya geldiğini söyledi.

McInnie, Trump’ın “Senatör Scott ile çok olumlu görüşmeler yapıldı. Fatura veya kararname olsun, alıcı öncesi politika talimatları vereceğiz” diyerek bazı reformlar yapmak için bir kararname imzalayabileceğini söyledi. dedim.

Floyd “Ben Brathead” Ferrid

Siyah Amerikalı 46 yaşındaki George Floyd, 25 Mayıs’ta Minneapolis’teki polis memurları tarafından gözaltında tutulurken, polis memuru Derek Chauvin boynuna boyun eğdiğinden birkaç dakika boyunca “nefes alamıyorum” diye yalvardı.

Floyd’un acil sağlık ekipleri tarafından olay yerine getirildiği hastanede hayatını kaybettiği söylenirken, olayla ilgili görüntüler sosyal medyada çok iyi bir yanıt topladı.

Görüntüler, ülkedeki siyahlara karşı polis şiddetini tartıştı ve protestolar, olayların başladığı ülke ve Avrupa çapında Minneapolis’e yayıldı.

Bunun yanı sıra, polis teşkilatlarının reformu ülkedeki polis şiddetine karşı da gündemdeydi ve bazı şehirler temsilciliklerde yeni düzenlemeler yapmıştı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir