Belçika polisi bir gencin boynunu bıçakladı

Belçika polisi bir gencin boynunu bıçakladı

Belçika’da, siyah Amerikalı George Floyd’un gözaltında öldüğü protestolar sırasında, medyada bir gencin boynunda diz çökmüş polis görüntüleri ortaya çıktı.

Belçika’da İngilizce yayınlanan Brussels Times’a göre etkinlik Pazar günü “Kara Hayat Değerlidir” Bu protestolar sırasında meydana geldi.

Hareketi Floyd öldürüldü

Gazeteye çıkan fotoğraflar, bir polisin bir gencin boynuna vurduğunu gösterirken, başka bir polis gencin sırtını şapırdattı ve ellerini tuttu.

Diğer yandan tanıklar, gencin tutuklamaya karşı çıkmadığını ve polisin aynı durumu uygulayarak Floyd’un ölümüne yol açtığını söyledi.

“Gençler 5 dakika boyunca çığlık atıyorlar”

Resmi çeken Igor Planner, polisin yaklaşık 5 dakika boyunca gencin boynunu kelepçelediğini ve gencin acıyla çığlık attığını söyledi.

Polis çalışması: “faaliyet için etkinleştirmek

Brüksel polis sözcüsü, polis davranışları sorulduğunda “Duruma bağlı olarak farklı teknikler kullanılabilir. Kabul edilebilir davranışın ne olduğunu belirlemek için çok daha fazlası düşünülmelidir.” Açıklamasında bulundu.

10 binden fazla Protesto’ya katıldı

Floyd’un polis şiddetinde öldürülmesinden sonra birçok Avrupa ülkesi gibi Belçika’da gösteriler yapıldı. Başkent Brüksel’e 10 binden fazla kişi katıldı ve olay, kentin bazı bölgelerinde protestocular ve polis arasındaki gerilim ile düzensizdi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir