Bakan Pekan: Özel bir serbest bölge modeli başlattık

Bakan Pekan: Özel bir serbest bölge modeli başlattık

Pecan’ın Twitter hesabındaki yorumu aşağıdaki gibidir:

Ülkemizin yoğun Ar-Ge ve teknoloji içeriği ile katma değeri yüksek mal ve hizmetlerin üretimini ve ihracatını artırmayı amaçlayan İhtisas Serbest Bölge Modelini hayata geçirdik.

Başkanın RG’de yayınlanan kararı ile şirketlere gelir, kurum ve gümrük vergileri gibi ülkemizin Ar-Ge yoğun, ileri teknoloji ve katma değerli ihracat hedeflerine katkı sağlayacak muafiyetler sunacağız.

Yatırım aşamasında sabit yatırım tutarının% 50’sini geçmemek kaydıyla, bu alanları en fazla 10 yıl süre ile kuracak olan işletme şirketlerine faiz veya kar paylaşımı desteği sağlayacağız.

Ülkemizin genç ve nitelikli işgücü, uygun altyapı ve lojistik avantajları ile uluslararası yatırımcıları cezbetmeye önemli katkıda bulunmak için belirli serbest bölgelerde teşvik ve destek sağlamayı hedefliyoruz.

Bürokrasinin azaltıldığı ve bir BT sektörü olarak tek elden hizmet sunma fırsatlarıyla donatıldığı Özel Serbest Bölgelerimiz tarafından hedeflenen ilk bölgeyi belirledik ve bu amaçla İstanbul İhtisas Serbest Bölgesini tanıttık Kurulmuş.

Ülkemizde hizmet sektörlerinin özellikle yazılım ve oyunların geliştirilmesi ile önemli bir ivme kazandığı, bugünlerde uzmanlaşmış serbest bölge modelleri ile bölgede oluşan dinamikleri daha da hızlandırmak istiyoruz.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir