Bakan Karishmailo Ankara-Shivas YHT hattını araştırdı

Bakan Karishmailo Ankara-Shivas YHT hattını araştırdı

Bakan Karishmaelo, Osmangazi bölgesindeki hızlı tren inşaat sahasında bir brifing aldı, ardından hattın geçtiği Delissi kentindeki çalışmaları inceledi.

Elektrifikasyon bakım aracını da ziyaret eden Karishmaelo, basın mensuplarına şu anda Ankara-Sivas hızlı tren hattına doğru ilerlediklerini söyledi.

Gerekli incelemeleri yapmak ve meslektaşlarına danışmak için şehre geldiğini ifade eden Karishmaelo, burada özel bir yoğun çalışma yapıldığını söyledi.

Kovid-19 sürecinin Mart ayından bu yana dünyada başladığını hatırlatan Karishmaylu, bu salgın sürecinde tüm önlemleri aldığını ve inşaat sahalarında çalışmalarına çok ciddiye devam ettiğini ve hiçbir şantiyenin kapatılmadığını söyledi. .

Karaismailoğlu, ülkeye hizmet etmek için tüm meslektaşları ile özel bir ruh halinde yoğun bir çalışma yapıldığını belirtti ve şunları söyledi:

“Şu anda ülkemizdeki en önemli projelerden biri Ankara-Sivas projesidir. İnşallah Ankara’dan Sivas’a bu yılın sonundan önce hızlı tren ile bağlanacağız. Diğer bir deyişle Sivas Lisesi’nden bir sivil -Hızlı tren İstanbul’a gelmiş olmalı, Ankara ve Eskiseir güzergâhlarını da kullanacaklar, umarım Adana, Mercene, Gaziantep’teki altyapı çalışmaları devam ediyor, Temmuz ayında üstyapı ihalesini tamamlayacağız.

“Karadeniz’i İç Anadolu’ya dahil edeceğiz”

Karishmayilo, bunların ülkeye değer katacak çok büyük ve değerli yatırımlar olduğunu söyledi, “Bunlar uzun ve pahalı işler, ancak 18 yıldır mücadele ettiğimiz demiryolunun bu yıl Ankara-Sivas Hattı olacağını umuyoruz. “Biz tam olarak çalışma yolundayız. 1930’da Samson ve Sivas arasındaki demiryolu hattımızı tamamen yeniledik ve modernize ettik. Başka bir deyişle, en önemlilerinden biri oldu. Önemli hat, Anadolu’ya katılacağız. “Dedi.

Kovid-19 sürecinden sonra normalleşme adımına yaklaştığını ve normalleştirme sürecinden mümkün olan en iyi şekilde geçmek için büyük çaba gösterdiğini ifade eden Karishmayilo, karada, havada ve denizde yaptığını belirtti. Tüm önlemleri aldı.

Geçen hafta başlarında havalimanlarını işletmeye başladığını hatırlatan Karishmailu, “Tüm havalimanlarımıza havalimanı sağlık sertifikaları veriyoruz. Bunları da tamamladık. Yani vatandaşlarımız uçuş sırasında varış noktasına havalimanlarına girebiliyorlar. Vatandaşlarımız maske ve mesafe, hijyen kurallarını düşünmeden güvenli bir şekilde seyahat edebilecekler. ”Dedi.

“3 ülkeye bakışımız bugün başlıyor”

Bakan Karishmayilo, uluslararası uçuşlarında önemli gelişmeler olduğunu belirterek, “Bugün itibariyle uçuşlarımız 3 ülke ile başlıyor. Birlikte kullanılan ifadeler.

Karaismailoğlu, bir gazetecinin “risksiz ülkelere uçuşların 15 Haziran’da başlayacağını” hatırlattı. Diplomasi görüşmelerimiz de devam ediyor. Peyderpey yavaş yavaş tarihlerini tüm risk durumlarına göre belirledi ve biz de takip ediyoruz. Bütün dostlarımız bugünlerde uğraşıyor. Umarım bu süreci kısa sürede tamamlar ve mümkün olan en kısa sürede normal yaşama ulaşırız. “

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir