Bakan Albarq başkanlığındaki “İstihdam Kalkanı” toplantısı.

Bakan Albarq başkanlığındaki "İstihdam Kalkanı" toplantısı.

Hazine ve Maliye Bakanı Barat Albarq’ın düzenlediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “İstihdam Kalkanı” paketi hakkında bugün önemli bir toplantıda. toplantı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zahra Zamrut, Selkuk’un yanı sıra Türkiye Odalar ve Ticaret Borsası (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları (TİSK), Türkiye Sendikalar Federasyonu (TÜRK-İŞ) ve HAK temsilcilerine katıldı. HABERT toRK’dan edinilen bilgiye göre, Çalışma Kalkanı paketi çalışma hayatının her tarafında 3 saatlik bir toplantı sırasında duyuldu. Çalışan ve işveren temsilcilerinden görüş ve öneriler alınırken, yapılacak iş hakkında taraflara bilgi verildi.

Bildirim tanıtımı

Erdoğan’ın son kabine toplantısından sonra kamuoyuna açıkladığı pakete göre, normalleşme sürecinde istihdamı desteklemek için adımlar atılacak.

İşten çıkarılma yasağı önümüzdeki 3 ay boyunca devam edecek. Ocak 2019 ile Nisan 2020 arasında işsiz kalan vatandaşlar tekrar iş görecekler. Ekonomik faaliyet eksikliği nedeniyle kısa süreli çalışma yapan işverenlerin normal çalışma düzenine geçmeleri halinde “normalleştirme desteği” verilecektir. 25 yaşın altındaki gençlere ve 50’den fazla kişiye kolaylıkla istihdam sağlanacaktır.

Ek emeklilik sigortası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ek emeklilik sigortası sunmak için çalışmaya başlıyoruz. İşçilerin elde edilen hakları kurulacak karma bir model ile korunacaktır. Böylece çalışanlarımız emeklilik konusunda daha rahat olacaklar. Türkiye’nin istikrar kalkanını kalıcı hale getirmeyi hedefledik. “

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir