Atiba’nın 200. Spor Coşkusu – Son Dakika Futbol Haberleri

Atiba'nın 200. Spor Coşkusu - Son Dakika Futbol Haberleri

Beşiktaş Süper Ligi’nde en üniformalı yabancı oyuncu ünvanını kazanan Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson, siyah beyaz ikinci “Dahlia” günlerini sayıyor. 2013-2014 sezonunda Besikatta’ya transfer olan 37 yaşındaki futbolcu 7 sezonda 199 lig maçı oynadı. Kanadalı bir futbolcu olan teknik direktör Sergeen Yalkin, 26 Haziran Cuma günü İttifak Holding Konyaspor ve Vodafone Park ile oynanan karşılaşmaya katılırsa, ligde 200. karşılaşmayı Siyah Beyaz formda oynayacak.

Trebzone Maçlarında Deneyimli Kilometre Taşları

Huthinson, Siyah Beyaz takımında Süper Lig’de en çok oynanan oyuncu unvanını elinde bulunduruyor. Kanadalı futbolcu önemli anlarını Beşiktaş’ta, özellikle Trabzonspor maçlarında yaşadı. 18 Ağustos 2013 tarihinde Trabzonspor maçı ile ilk lig maçı için siyah beyaz oynayan Hutchinson, Beşiktaş-Mavi takımıyla oynanan maçta Beşiktaş Süper Ligi’nde en çok oynanan yabancı oyuncu unvanını kazandı Başardı. 16 Aralık 2018’de Vodafone Park’ta oynanan maçla Hutchinson, ligdeki 157. maçı korudu ve 156 maçta yarışarak rekorun yeni sahibi olmak için Tomas Sivok’u geçti.

İki şampiyonası vardı

Kanadalı futbolcu Besikatta’nın kariyerinde iki lig şampiyonluğu vardı. Kıdemli, Siyah ve Beyaz takımdaki ilk şampiyonası için 2 sezon beklemek zorunda kaldı. 2015-2016 sezonunda Beşiktaş’ta ilk şampiyonluk eğlencesini yaşayan Hutchinson, ertesi sezon takımda da aynı neşeye katıldı.

2015-2016’da bir maç kaybetmedi

Kararlı futboluyla BASICTAS taraftarlarının sevgisini kazanan Hutchinson, ilk şampiyonluğunun tadını çıkardığı 2015-2016 sezonunun tamamı boyunca giyebildi. Sezon boyunca herhangi bir sakatlık yaşamamış olan Kanadalı futbolcu, zor zamanlarda sarı veya kırmızı bir kart görmeyerek başka bir atılım gerçekleştirdi.

4 koç vazgeçilmez oldu

Temel gömlekli 4 antrenörle çalışan Hutchinson, bu antrenörler için her zaman kaçınılmaz olmuştur. Slavan Biliç’in hizmet verdiği 2013-2015 döneminde takımın önemli isimlerinden biri olan deneyimli futbolcu, Onol Gunnes, Abdullah Avik ve Sergeen Yelkan’ın en güvenilir isimlerinden biriydi.

173 maçta 90 dakika oynandı.

Atiba Hutchinson, 199 lig maçının çoğunda 90 dakika boyunca sahada kaldı. Siyah-beyaz oyuncular 1903 maçta 90 dakika hizmet vermeyi başardılar.

Agresiften agresifliğe dönüşen spor tarzı

İstikrarlı futboluyla Besikatta ve Türk futbolunda önemli bir yere sahip olan Hutchinson, değişen stiliyle son 2 sezonda dikkat çekti. İlk sezonda gol kralı oynayan ve takım savunmasına parlak bir şekilde katkıda bulunan siyah oyuncu, son 2 sezonda agresif bir performans sergiledi.

Beşiktaş’taki ilk sezonunda sadece bir gol atabilecek olan Hutchinson, önümüzdeki 2 sezonda Nets’i iki kez yayınlayabildi. 2016-2017’de bir golde kalan Kanadalı oyuncu, 2017-2018’de 2 gol yaşadı. Geçen sezon 4 golle siyah ve beyaz formasıyla en çok gol atan Hutchinson, bu sezon 28. haftada aynı sayıya ulaşmayı başardı.

Kanadalı futbolcu ayrıca takım arkadaşları için atılan gollere agresif katkıda bulunmaya devam etti.

Kart görmeden 2 sezonu tamamla

Siyah Beyaz oyuncu Süper Lig’de 2 sezonu kart görmeden tamamladı. 2015-2016’nın tümünde sahada olan Hutchinson, ne sarı ne de kırmızı kartlar gördü. Kanadalı futbolcu geçen sezon ligdeki başarısını sürdürdü.

Besikatta’daki ilk sezonunda 4 lig maçında sarı kart gören kıdemli isim, sonraki sezon hakem tarafından kırmızı kartla süslendi. 2015-2016 ve 2018-2019’da kart görmeyen Hutchinson, 2017-2018’de bir kırmızı ve 4 sarı kart gördü.

2016-2017’de 3 sarı kart almasına rağmen, Hutchinson sezonu ceza sınırında bitirmeyi başardı. Siyah-beyaz futbolcular bu sezon sarı kart ceza sınırında uzun zamandır görevde. 8. haftada MKE Ankaragücü maçında ligdeki ilk sarı kartını gören Hutchinson, 14. haftada Kasımpaşa’da ve 19. haftada Goestep’te de aynı durumu yaşadı. Gazi, daha sonra oynadığı 9 maçta sarı kart görmedi, askıya alınmadı.

Gelecek sezonda kalmak istiyor

Sezon sonunda sözleşmesi sona eren Hutchinson, takımda kalmak için yönetim kurulu ile görüşmeye devam ediyor. Başka bir sezon için bir Besikatta forması giymeyi planlayan Kanadalı oyuncu, siyah beyaz bir takımda en çok lig maçları için rekorunu daha da geliştirme fırsatı bulacak.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir