Aska Espar Zula Kadınlar Ligi Şampiyonu Oldu

Aska Espar Zula Kadınlar Ligi Şampiyonu Oldu

“Zulu Kadınlar Ligi” 25-26 Temmuz’da Türkiye’nin ilk ve tek Kadınlar eSpor Ligi olarak ING Gugama tarafından başlatıldı ve ilk şampiyon oldu. 6 profesyonel ekip, dünyadaki birkaç eskort liginden biri olan Zula Kadınlar Ligi’nde 7 hafta boyunca çatıştı ve 13 Haziran’dan başlayarak Esports Tarihine isimlerini yazdı.

ABB, Aski Espar, Fastpay Wildcats, Geleceğin Oyuncuları, İstanbul Espar Kulübü, Mod-Z ve Çelik Taktiklerin katılımıyla düzenlenen lig finalleriyle 7 hafta devam etti.

Kadın lider ABB Ashpur’un ilk şampiyonu

Ligin tüm maçları online yapılır, Türkiye liderliğindeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Slou Birinci Belediyesi ASP ABB Eski Ofer Şampiyonası kupasını kaldırmak için bir ekip olarak kuruldu. ABB Aski Espor, herhangi bir maç kaybetmeden tüm ligde zor bir rekor kırdı.

40 bin TL ödül havuzuna sahip olan Zoola Kadınlar Ligi’nde, FastPay Wildcats final maçını kaybetti ve ikinciyi bitirdi, Geleceğin Oyuncuları ise Zula Süper Ligi’nde üçüncüyü üç, üçünü bitirmek için mağlup etti 5 5 Pistte şampiyonlar vardı.

ŞİDDETE KARŞI #Otobüs!

İki aşamalı bir sistemle düzenlenen Zula Kadınlar Ligi’nde: lig ve play-off’lar, Haziran boyunca lig maçları yapıldı. İlk 4 sıradaki lig aşamasını tamamlayan takımlar, Temmuz ayında oynanan play-off’larda yoluna devam etti.

Zula Kadınlar Ligi’nin tüm zorlukları Zula Owen Esper’in YouTube kanalında canlı olarak yayınlandı. Lig finalinde anlamlı bir çalışma imzalandı. Takımların maçları finallerde canlı yayınlanırken, yayın boyunca şiddet yoluyla hayatlarını kaybeden kadınların isimleri alt bantta “#Whyter” hashtagiyle tek tek yayınlandı.

En Değerli Oyuncu ‘Yakışıklı’

Hande “Hendizam” “arkçı, Zula Kadınlar Ligi’nin” En Değerli Oyuncusu “ve 2018-2019 Zula Kadınlar Turnuvası Şampiyonu oldu. Ayes” Vaura “Aslan” En Değerli Saldırgan Oyuncu “, Afranur” Wilia “Karkobak “En Değerli Keskin Nişancı” olarak “Zen” Gokhan ve ligin diğer “En İyi” adıyla “Zen” Gokhan “En İyi İlk Oyuncu”

Kadın oyuncular için yüksek talep gören Zoola Kadınlar Ligi, gelecek yıl daha fazla takımın ve profesyonel oyuncunun katılımıyla geliştirilecek.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir