Antalya halı sahalarının görsel şöleni

Antalya halı sahalarının görsel şöleni

Antalya’nın Dosmeletti bölgesindeki çiftliklere yerleştirilen el dokuması halı ve kilimler ziyaretçileri heyecanlandırıyor.

Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden toplanan kilimler ve kilimler, mikropları temizlemek ve renklerini pastellere dönüştürmek için Dosmeletti bölgesindeki çiftliklere yerleştirilmiştir.

Eski halılar daha çok ilgileniyor

Halılar yazları Antalya’nın sıcağında geçirerek aralıklarla baş aşağı çevriliyor. Eylül ayından itibaren toplanmaya başlanan ve tozsuz olan halı, başta ABD olmak üzere birçok ülkeye sevk edilmektedir.

Karatil Mahallesi’ndeki halı ticareti ile ilgilenen Hal Bocresi, pastel renkli, yaşlı halıların yurtdışına daha fazla ilgi çektiğini söyledi.

Antalya halı sahalarının görsel şöleni

Wilkus’tan çağrıları ve çocukları toplayın

Anadolu’dan gittiğini ve köylerden eski halılar topladığını söyleyen Bokoresi, “1976’dan beri halı tütsü işi ile uğraşıyorum. Topladığımız halıları sattıktan sonra yurtdışına satıyoruz.% 100 organik yün ve boyalı halı ve halıları güneşe yaydık, bu Kimyasal ve mikrop içermediğinden emin olmak için. “ dedim.

Amerika Birleşik Devletleri’nde en önemlisidir

Dünyanın her bölgesine halı ve kilim gönderdiğini söyleyen Boccresi, “En çok ABD’ye gönderiyoruz. Japonya, Avustralya, Güney Amerika ve Avrupa ülkelerine gönderiyoruz. Dünyadaki hemen hemen her gemiye gönderiyoruz. Bunların hepsi organik, doğal, el dokuması halı ve halılardır. ” Kullanılan ifadeler.

HALI ALANLARI İLGİ TURLARI

Boccresi, Antalya’ya gelen fotoğraf meraklılarının ve turistlerin de halı alanlarına ilgi gösterdiğini söyledi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir