Amerikan Futbol Ligi’nden ırkçılıkla mücadele etmek için 250 milyon dolar

Amerikan Futbol Ligi'nden ırkçılıkla mücadele etmek için 250 milyon dolar

Örgüt tarafından yapılan açıklamada, 2016 yılında eski NFL oyuncusu Colin Kaepernick’in eyleminin ardından, sosyal adalet programının ligde yürürlüğe girdiği ve ülke çapında dine karşı savaşmak için 10 yıl boyunca 250 milyon dolarlık bir fon yarattığı söylendi. Karar verildi

Kaynak, Amerika’daki siyahlara karşı ırkçı eylemlere karşı koymak ve ülke genelinde eşitlik, güvenlik, ekonomi ve eğitim reformlarını desteklemek için kullanılacak.

Colin Kaepernick, ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek, bir dizini topraklamak ve o sırada NFL yönetiminden gerekli desteği almamak için milli marşı okurken ayakta durmayı reddetti. Hiçbir ekip, eyleminden sonra onunla çalışmak istemedi ve mesleğinden erken ayrılmak zorunda kaldı.

Siyah sporcuların yüzde 70’ini oluşturan NFL yetkililerinden Roger Goodell, geçen hafta yayınlanan bir videoda “Kara Hayat Maddesi” hareketini desteklediğini söyledi. Kaepernick adını vermeden yaptığı açıklamada, “Eski aktörlerimizi dinlemediğimiz için bir hata yaptık. Hepsinden özür dileriz. Onları konuşmaya teşvik etmeliydik.” İfadeyi kullandı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir