Amerika Birleşik Devletleri’nde FETÖ okulunu açmadan kapatma kararı

Amerika Birleşik Devletleri'nde FETÖ okulunu açmadan kapatma kararı

ABD’nin Alabama eyaletinin yerel “AL.com” web sitesi tarafından bildirildiği üzere, Fetullah Terör Örgütü’nün (FET) “Ormanlık Hazırlık Okulları”, Alabama Ulusal Anlaşmalı Okullar Komisyonu’nda oylamada ön açılış statüsünü ve genel kabulü karşılamadı . Finansal standartlara uyulmaması nedeniyle durdurulmasına karar verildi.

“Alabama’da ilk kez tartışmalı statüsü nedeniyle bir sözleşme okulunu açmadan iki ay önce kapatmaya karar verildi.” Açıklama vurgulandı.

FET’in kaydettiği üyelerden oluşan okul yönetiminin, şiddetli yağışlar sürdürdüğü ve Ağustos ayında açılması beklenen okulu hazırlayamayan bazı zorluklarla karşılaştığı kaydedildi.

“AÇA bu derleme olarak kimin çalışacağı sonucuna varacak”

Alabama Eğitim Bakanlığı (AEA) başkanı Sherry Tucker, devletin hala 4 sözleşmeli okulu olduğunu söyledi, “AEA başarılı sözleşmeli okulları sürekli olarak destekledi. Ancak Woodland iyi bir sözleşme okulu olmayacak.” Oy.

“Umarım, bu dava, taahhüt işindeki kurumsal çıkarları için para kazanmak için Alabama’yı kullanmak isteyenler için bir uyarı görevi görecektir. AEA her zaman onu alanlara karşı çıkacaktır, ancak AEA Her zaman onu bir bağışçı olarak görmeye direnecek. ” dedim.

FET F OKUL ÖNCESİ OKUL

Ağustos 2019’da FETÖ’nün “Birlik Okul Hizmetleri” sözleşmeli okul müdürü Sonar Tarım, AÇA tarafından okul uygulamalarında “aldatmaca ve aldatıcı” gerekçelerle dava açıldı.

Dava dosyasında, Alabama’daki bir başka FET ile ilişkisini gizlemek için tarımın “sinsi davranışı” vurgulandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Okul Ağı

1999’dan beri Pennsylvania eyaletinde Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden FET F elebaşı Fetullah Gülen, ülke çapında yaklaşık 140 sözleşmeli okulu yöneten ve bu okullar aracılığıyla yaklaşık $ Yılda 500 milyon. Her yıl bu okullarda yaklaşık 60 bin öğrencinin eğitim gördüğü bildiriliyor.

ABD’de FET sözleşmeli sözleşmeli okullarla çeşitli mali usulsüzlükler araştırılmış ve Federal Araştırma Bürosu (FBI) kuruluşun bazı okullarına baskın düzenlemiştir.

Ayrıca ABD yönetimini, Fetullah Gülen’in iadesi için Türk teklifine iadeyi suçladı, çünkü bu hareket yasal eleştirinin kayda değer bir kanıtı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir