Almanya’da ayrımcılık şikayetleri arttı

Almanya'da ayrımcılık şikayetleri arttı

Ülkedeki ayrımcıların sayısı 2019 yılında bir önceki yıla göre yüzde 3,6 arttı.

Siyah George George’un ABD’deki polis şiddetiyle öldürülmesi Avrupa’da ırkçılığa yol açtı.

Almanya’da 2019’da ayrımcılığa uğrayanların sayısı, ayrımcılıkta 2019’a göre yüzde 3,6 arttı.

Ayrımcılıkla mücadele bölümünün başkan yardımcısı Berhard Franke, 2019 ayrımcılık raporunu başkent Berlin’de bir toplantıda duyurdu.

Bu sayının sayısı 5 bin 580’den 3 idi.

Franke, 2019 yılında köken, cinsiyet, din, yaş ve dünya görüşü nedeniyle ayrımcılığa maruz kaldıklarını ve şikayet edenlerin sayısının 2018’e göre yüzde 3,6 oranında artarak 3,580’e ulaştığını söyledi.

1176’nın etnik ayrımcılık konusunda en fazla şikayete sahip olduğunu belirten Franke, sayının tüm şikayetlerin yüzde 33’ünü oluşturduğunu söyledi. Franke, 2018’de etnik köken nedeniyle ayrımcılığa uğradığından 1070 şikayet aldığını hatırlattı.

Nammers, ICE Monatin’nin Görüş Alanı

2019 yılında şikayetlerin yüzde 29’unun cinsel inanç, yüzde 12 yaş ve dini inanç nedeniyle yüzde 7 ayrımcılık olduğu bilgisini paylaşan Franke, ayrımcılığın profesyonel yaşamda veya iş başvurularında yüzde 36 ile en deneyimli olduğunu söyledi.

Franke, şikayetlerin yüzde 26’sının ev aramaları, alışveriş veya banka işlemleri gibi günlük yaşam olaylarıyla ilgili olduğunu söyledi. Çoğu insanın farklı nedenlerden şikayet etmediğini hatırlatan Frank, bu sayıların buzdağının görünür kısmı olduğunu vurgular.

Frank, kurbanların iyi desteklenmediği göz önüne alındığında “Almanya’nın bir ayrımcılık sorunu var.” İfadeyi kullandı. Buna ek olarak, Alman yetkili 2006 yılında Düzgün Tedavi Yasası’nın (AGG) mağdurlara daha iyi yardım etmesi için derhal reform çağrısında bulundu.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir