Alman Dışişleri Bakanı’ndan Kitle detayları: Türkiye için seyahat uyarısı kalkacak mı?

Alman Dışişleri Bakanı'ndan Kitle detayları: Türkiye için seyahat uyarısı kalkacak mı?

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 12 Avrupa Birliği (AB) ülkesinin dışişleri bakanları ile yaptığı görüşme sonrasında yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınının turizm endüstrisini etkilediğini bildiklerini belirten basın toplantısında yaptığı açıklamada , Ancak seyahat için en önemli kriter sağlık olduğunu söyledi.

Genel Seyahat Uyarısını Avrupa Birliği dışındaki üçüncü ülkelere 31 Ağustos’a kadar uzatmaya karar verdiklerini hatırlatan Maas, bu süre zarfında her bir ülkeyle ve bu seyahat uyarısının kaldırılmasının mümkün olup olmadığını tartışacaklarını söyledi. Olacak.

Maas, vaka sayısı, sağlık sisteminin kapasitesi, güvenlik önlemlerinin neler olduğu ve bu ülkeye uçuşların nasıl ve nerede olacağı gibi kriterlere bağlı olduğunu ve bugünden itibaren derinlemesine inceleneceğini söyledi.

Maas, “Hem Türkiye hükümeti hem de ilgili makamlarla yakın diyalog içerisindeyiz.” İfadeyi kullandı.

Kriter, her hafta vakayı inceleyecek ve Kitle yolcular için seyahat tavsiyesi uyarısı kriterine göre, bunun Türkiye’nin yanı sıra diğer üçüncü ülkeler için de geçerli olduğunu belirtti.

Maas, AB ülkeleri, İngiltere ve Schengen bölgesindeki ülkeler için seyahat uyarılarının 15 Haziran’a kadar kaldırılacağını belirtti.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir