Akik yerini paylaşan bir kişi için ölüm cezası

Akik yerini paylaşan bir kişi için ölüm cezası

İran yargı sözcüsü İsmaili Mahmud’un Yahudi Mekke Mossad ve CIA’yı gözetlediğini iddia etti.

Mahmud Yahudi Mekke ABD tarafından CIA’yı General Qasim Solomon hakkında bilgilendirdiği için ölüm cezasına çarptırıldı.

Tahran’ın başkentinde bir basın toplantısı düzenleyen İran yargısının sözcüsü Ghulam Hussain Ismail, Mahmud Yahudi Mek’in MOSSAD’ı ve CIA’yı casusluk ettiğini ve Suleman’ın konumunu bu hizmetlerle paylaştığını iddia etti.

CIA ve MOSSAD’a istihbarat iddiası

İsmaili, Meck’in CIA ve Mossad’a ülkenin silahlı kuvvetleri ve özellikle Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü gibi diğer güvenlik meseleleri karşılığında para karşılığında istihbarat verdiğini savundu.

Mec’nin İran yargısı tarafından ölüme mahkum edildiğini söyleyen İsmaili, Yüksek Mahkeme onaylı cezanın yakında yürürlüğe gireceğini söyledi.

MECD 2018’de TUTUKLANDI

Öte yandan Solomon’a CIA hakkında bilgi vermesi nedeniyle ölüm cezasına çarptırılan Mekke’nin 2018’de tutuklandığı belirtildi.

Mek, Solomon hakkında bilgi sızdırdığı için 10 Ekim 2018’de gözaltına alındı ​​ve duruşmadan sonra İran yargı sisteminin Mizan haber ajansının haberinde 25 Ağustos 2019’da ölüm cezasına çarptırıldı. , Ancak Yüksek Mahkeme 23 Şubat 2020’de kırdı. Mahkeme tekrar ölüm cezasına çarptırıldı ve Yüksek Mahkeme şimdi cezayı onayladı.

SÜLEYMANÜ Amerika’ya saldırdı

3 Ocak 2020’de ABD, İran Genel Başkanı Qasim Süleyman ve Hasadi Başkan Yardımcısı Abu Mehdi el-Muhendis’e Bağdat Havalimanı’na hava saldırısı düzenleyerek suikast düzenledi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir