Ağlayan anne kızı PKK tarafından Almanya’da kaçırıldı

Ağlayan anne kızı PKK tarafından Almanya'da kaçırıldı

Annesi Made Tea, Alman makamlarına seslendi ve “Sorumluluklarını yerine getirmelerine izin verin. Bu kadın kim yaptı, ne yaptı?” Dedi. dedim.

Almanya’daki PKK terör örgütü tarafından kaçırılan Nilufar T’nin annesi Maide T, Başbakan’ın önünde pankart yaptı.

Başbakan Angela Merkel başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Başbakan huzuruna çıkan Hizmetçi T. “Lütfen kızımı PKK’dan kurtarmama yardım et” Yazılı bir afiş açarak sesini duyurmaya çalıştı.

Maide T. ve grubu Nilüfer T’nin resmini ve “PKK tarafından kaçırılan” metnini içeren bir tişört giydi.

“Alman otomobillerinin çalışmasını istiyorum”

Made Tea gazetecilere yaptığı açıklamada, üç aydır rol oynadığını, ancak Alman yetkililer tarafından henüz görüşülmediğini, “Onlarla iletişim kurmak istiyorum. ‘neler oluyor? Bu kadına kim sormalıydı, ne yaptı? “Çünkü çocuğum buradan ayrıldı. Buradan çıkmaktan sorumlular. Sorumluluklarını yerine getirmelerine izin verin. “ İfadeyi kullandı.

“Çocuklarım bu yasaya girmeyecek”

Made Tea eylemini desteklemek istedi, “Hassas annelere, babalara, özellikle de gençlere duyurmak istiyorum. Annem ve babam durumumda aynı acıyı hissediyorlar. Gençlerin benimle olmasını ve benimle birlikte olmasını istiyorum, böylece aynı acıyı, ailelerini ve kendilerini yaşamazlar. ” dedi.

Önümüzdeki haftalarda katılımcı sayısının artacağına inandığını varsayarak, Made Tea şunları söyledi:

“STK’lar benimle kalacak ve ben çoğaltacağımıza inanıyorum. İnsanlar bilgilendiriliyor. Benimle olacaklarına inanıyorum. Daha da büyüyeceğiz. Bu eylem gittikçe büyüyecek. Çocuğuma kadar Gel, bu eylem her geçen gün artacak, o kadar çok artacak ki hayal bile edemeyecekler. “


2019 haber postasından haber alınamıyor

O zamandan beri Made Tea, 12 Kasım 2019’da evden ayrılan kızından “okula gidiyorum” dediğini duymadı.

Üç aydan uzun bir süredir çalışmalarına devam eden travma geçiren anne, kızının “Navande Kürdistan Le Berlin” adlı bir dernek önünde bölücü terör örgütü PKK’ya yakınlığıyla ve terör örgütünden kurtulmak için Federal Meclis’in önünde gösterdiği biliniyor. İçin sordu

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir