Adalet Kılıcı 17 Ocak’ta sergileniyor

Adalet Kılıcı 17 Ocak'ta sergileniyor

Başarılı yapımcı Mehmat Bojda, 2 yıllık bir çalışma ile yaklaşık 30 milyon liralık bir bütçe projesi imzaladı.

Yapımcı Mehmat Bozdağ, 17 Ocak’ta sinema severlere gidecek olan “Diriliş Ertuğrul” ve “Kuruluş Osman” filminin de yapımcılığını yaptığı “Türk Cumming: Adalet Kılıcı” adlı film.

Film teması

Yönetmenin koltuğu Kamil Idein’in yer aldığı film, Farih Sultan Mehmat’ın Balkan coğrafyasında kaos ve vahşet dolu Sırp kralı Lazarus’a ve dünya devletinin köklerine karşı zorlu mücadeleleriyle ilgili ve bu coğrafyada kökleri var. .

“2 yıl çalıştık”

Ortaköy’deki Fieri Sineması’nda başrol oyuncularıyla basın toplantısına katılan Bozdağ, 2 yıl önce belirlediği bir rüyayla başladığını, “Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş sürecini yeniden diriliş ve kuruluşla açıkladık. Hayallerimden biri, Osmanlı devletini suyun diğer tarafında geçme hikayesiydi. Balkanların fethi ve fethi politikası buydu. 2 yıl çalıştık. Büyük bir plato inşa edildi. Hikayesi şekillendi. Sonra projeyi hayata geçirdik. ” dedim.

Türkiye’nin çok başarılı olduğunu gösteren Bozdağ’ın tarihi projesi şunları söyledi: “Tarihi proje açısından sinema, TV dizisi ve TV dünyamız yeni bir endüstri haline geliyor. Projeyi hayal etmeniz ve imzalamanız yeterli değil. Bunu yapacak bir ekibe ihtiyacınız var. Ekstralar. Size eşlik edecek sanatçılardan oluşan bir ekip, kostüm tasarımcısı, sanat yönetmeni. “

“DID TÜRKİYE’nin En Büyük Platosu”

Diriliş ve Kuruluş adlı prodüksiyonlarda son 4-5 yılda iyi bir deneyim yaşadığının altını çizerek, “Bu deneyimi sinemaya da aktarmak istedik. Bu bizim için bir başlangıç. Saldırganlar Türkiye’nin en büyük platosunda inşa etmişlerdir. İyi bir iş çıkardık. Bütün yoldaşlarımız gece gündüz çalıştı ve bitti. “ Kullanılan ifade.

Başarılı yapımcı, heyecanlı olduğunu söyledi ve kurgu aşamasında filmi yaklaşık bin kez gördü, “Bu çok büyük bir bütçe. Sinemanın krizde olduğu, insanların sinemaya güvendiği, risk aldığı bir zamana girdik. Sadece bir at bile kendi içinde bir hikaye. Bu proje Yaklaşık 70 at özel olarak eğitildi. Refakatçi kuş 6 ay boyunca sporcumuz ve atımızla eğitildi. “ dedi.

40 ülkede yapılacak

Takım olarak iyi bir deneyim kazandığını kaydeden Bojda, 40 ülkede gösterilecek olan filmin daha sonra ülke sayısında 60’a çıkacağını söyledi.

30 milyar bina inşaatı

Bunun hazır bir plato olduğunu belirten Bozdağ’ın yaklaşık 30 milyon bütçesi var, “Dünyada olursa olsun, bir plato kurabilir, çok kısa sürede film çekebilir ve dünyanın teknoloji, imaj ve yönetişim açısından benimseyeceği bir projeye dönüşebiliriz.” dedim.

Filmde “Sungur” karakterini canlandıran oyuncu Emre Kivalsim, yapım için yoğun bir çalışma sürecinden geçtiğini ve şunları söyledi: “Sungur, davası devlet olan usta bir akıncıdır. Çocukluğundan beri akıncısının madeninde büyüdü. Erken yaşta ailesini ve hayatını kaybeden babasını seven bir akıncı. El Fetih’ten Pratibha, Sultan Mehmat’ın favorisi oldu. İzleyicilerimiz bunu filmde görecek. “

“Alina” oynayan genç oyuncu Ace Ceeşmioğlu, hiçbir filmde çok çalışmadığını söyledi, “Ne dizi ne de film, çok çalıştım, bu kadar erken bir aşamadan geçmedim. Bu böyle olması gerekiyordu, öğrendim. Bir dönem ve bu karakter yapıyoruz. Usta olmak gerekir. Gerçeği yansıtırız. Bu yüzden onu avucumuzda tutarız. ” Yanlış bir şey yapmamak için her şey olmalıyız. “ İfadeler verin

Tarihin en vahşi krallarından biri olan Sırp kralı “Lazar” rolünü oynadığını söylerken Levant Özdilek, 1456’da gerçek bir dönemin ele alınmasında ısrar etti, “Bu dünya tarihi için çok önemli bir dönem. Çünkü 3 yıl önce bir yaş değişti. Şu anda bulunduğumuz İstanbul fethedildi.” dedim.

https://www.youtube.com/watch?v=2s90zcbzszw

Zadilek, tüm ekibin çekimden önce aylarca kılıç, ok, mızrak ve hançer kullanarak ata binmek için eğitildiğine dikkat çekti.

Usta aktör Sardar Gökhan ayrıca kariyeri boyunca uzun süre dönem filmlerinde yer aldığını söyledi. “Bu görevleri imkansızlık zamanlarında yaptık. Şimdi, her türlü olasılık olduğu için çok daha rahat çalıştık ve daha verimli hale geldik.” Değerlendirme bulundu.

Aktör Kemal Hunal, tarihi ve dönem filmlerini sevdiğini ve aşağıdaki bilgileri verdiğini söyledi: “Bu tamamen farklı bir deneyimdi. Belgrad Ormanı’ndaki sete gittim. İlk set günümdü. Bir karavanın başını gördüm. Arabalar, yaklaşık 50-60 koruma … hepsi silahlı. Bunu ben yaptım. İnanılmaz derecede gerçekçi görünüyordu, bu karavanı sürelim dedim. 200 metre civarında olacağını hiç düşünmemiştim, dizisi bile çok gerçekçi. Öyleydi, yutuldu. Bu yüzden iyi yapabiliriz. Bu yüzden ilk günden çok etkilendim. “

Meydanda ne var

“Türkler Cumming: Adalet Kılıcı” nın kadrosunda Emre Kivlissim, Ace ceemimiÇoğlu, Levant Özdi̇lek, Aren Verdem, Eberu Ö Zakan, Serre Kaya, Ogun Kaptanulu, Semal Hulana, Selena, Selena yer alıyor.

Çekimler Türkiye, Amerika, Kanada, Brezilya, Meksika, Avustralya, Japonya, Güney Kore, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Güney Afrika, Hindistan ile birlikte 50 dönümlük bir alana yayıldı ve film bir yıl sürdü. Hazırlık süreci Endonezya, Malezya, Katar, Azerbaycan ve Kazakistan gibi birçok ülkedeki izleyicileri karşılayacak.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir