Açık Havada Tiyatro Tedavisi – Kültür ve Sanat Haberleri

Açık Havada Tiyatro Tedavisi - Kültür ve Sanat Haberleri

Bursa Kültür ve Sanat Hayatının iki büyük kurumu olan AVP Bursa Devlet Tiyatrosu ve Bursa Kültür Sanat Turizmi Vakfı (BKSTV), normalleşme sürecine katkıda bulunmak için alkışlanacak bir işbirliğine imza atıyor. Devlet Tiyatrosu’nda seyirciyi kıran Keşan Ali Ali Niyatan ve Akeed Ukeri, kentin sanat alanı Kutlapperpark Açık Hava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşacak.

Haldun Tanner’in ölümsüz eseri olan “Keşanlı Ali Destenei” adlı oyun, 21.00-20 Temmuz tarihleri ​​arasında “Açık Havada Tiyatro Günleri” kapsamında olacak. Ali Merrick tarafından yazılan “Akeed Ukeri” 23-24-25-26 Temmuz tarihlerinde dinleyicileriyle buluşacak. Biletler internette mevcut olacak.
AVP Devlet Tiyatro Müdürü Arzu Tan Berrakutton, Kutleparpark Açık Hava Tiyatrosu’nda tiyatronun bayramına katkıda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BKSTV Başkanı Ozar Mattel’e teşekkür etti. Bursa sakinlerini Oyunlara davet eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Akatte, kentin kültürel ve sanatsal yaşamını korumak için çeşitli etkinlikler planladıklarını söyledi.

Akate, salgın dönemindeki birçok etkinlik gibi kültür ve sanat etkinliklerinin de askıya alındığını; “Salgın süreçte vatandaşlarımızı sanat ve kültür ile çeşitli mahallelere getirdik. Sokağa çıkma yasağı döneminde 147 çevrimiçi etkinlik gerçekleştirdik. Halk ve sanat müziği, çocuk şarkıları müziği, gölge draması, tiyatro, grup ve meher şovu gibi pek çok etkinlikle insanlarımızı can sıkıcı günlerde ağırladık. Yaz aylarında kıyı bölgelerindeki sanat mahallelerimizde çalışmalarına devam etmektedir. “

Yeni olaylarla normalleşme sürecine girdiklerini söyleyen Akatte, “Yunusali Havalimanı’nda Araba Sineması ve Milli Park’taki açık hava sineması ile devam eden faaliyetlerimiz Devlet Tiyatrosu tarafından gerçekleştiriliyor. Kademeli oyunlarla devam etmek Yeni süreçte vatandaşlarımız kültür ve sanatla dolu olacak ‘Bu süreçte,’ kontrollü normal ‘dediğimiz süreçte, açık hava tiyatrosundaki vatandaşlarımızı maskelere, mesafelere ve temizlik kurallarına saygı göstererek onurlandırıyoruz. BKSTV Başkanı Matzer Matlı, salgın sürecinde Bursa sakinlerini salgın süreçte ayıran kültürel ve sanat etkinliklerine duyulan özlemi ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Organize edecekler.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir