ABD’de en düşük Kovid-19 iletim oranına sahip New York Eyaleti

ABD'de en düşük Kovid-19 iletim oranına sahip New York Eyaleti

New York Valisi Andrew Cuomo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) iletim oranının en düşük olduğu devletin New York olduğunu açıkladı.

Bir basın toplantısında Cuomo, New York’ta koronovirüs vakalarının, hastaneye kabullerin ve suni solunum gerektiren hasta sayısının azalmaya devam ettiğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde normalleşmenin başladığı birçok eyalette yeni vaka sayısının rekor bir seviyeye yükseldiğine işaret ederek, “ABD’de ve dünya çapında kişi başına düşen virüsün bulunduğu durumdaydık Yayılma öyleydi ve şu anda ABD’de diğer eyaletlere kıyasla en düşük enfeksiyon oranına sahip durumdayız. ” ‘ dedim.

Cuomo, son 24 saat içinde New York’ta 42 kişinin öldüğünü ve Nisan ayında tek bir günde yaklaşık 800 kişinin öldüğünü hatırlattı.

Enfeksiyon oranının diğer eyaletlerde önemli ölçüde arttığını kaydeden Cuomo, normalleşme sürecinin yavaşça başlaması ve önlemlerin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

New York’ta şimdiye kadar 402 binden fazla kişi koronovirüs tarafından enfekte oldu, virüs nedeniyle 30 bin 741 kişi öldü.

“Worldometer” web sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2 milyondan fazla 99 bin kişi enfekte oldu ve 116 bin kişi öldü, burada Kovid-19’lu ülkeler ve bölgelerdeki yeni vakaların mevcut verileri derlendi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir