ABD, Kuzey Kore’nin iletişim feshine yanıtını ‘hayal kırıklığına uğrattı’

ABD, Kuzey Kore'nin iletişim feshine yanıtını 'hayal kırıklığına uğrattı'

Adını açıklamak istemeyen bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, AA muhabirinden Kuzey ve Güney Kore arasındaki gerilimler hakkında bir değerlendirme yaptı.

ABD’nin iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişimini her zaman desteklediğini ve Kuzey Kore tarafından yapılan son açıklamadan hayal kırıklığına uğradığını belirten bakanlık yetkilisi, “Kuzey Kore’yi diplomasi ve koordinasyona geri dönmeye çağırıyoruz Kuzey Kore ile iletişimde müttefiki Güney Kore ile yakın temas halindeyiz. ”Dedi.

Kuzey Kore’deki broşür krizinde “kapalı ofis” den Güney Kore’ye tehlike

4 Haziran’da Kuzey Koreli lider Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yong-un, memleketini balon üfleme mültecileri için yenmek için “Uçan Köpekler ve Melez Köpekler” ifadesini kullandı. Koreli yetkililer bazı mazeretler sunuyor, izin vermeye devam ederse ağır bir bedel ödemek zorunda kalacak. “

Kim Yo Jong ayrıca, Güney Koreliler bu konuda gerekli adımları atmazlarsa, Kaesong Endüstri Parkı ve Ortak İrtibat Bürosunu kapatmaya ve iki ülke arasındaki askeri anlaşmayı iptal etmeye hazırlanmaları gerektiğini belirtti. .

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir