ABD Demokratik Kongresi üyeleri diz çöküyor Floyd

ABD Demokratik Kongresi üyeleri diz çöküyor Floyd

Demokrat Parti üyeleri, Aralık ayında ABD başkanlık yarışından çekilen Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ve Kaliforniya Senatörü Kamala Harris de dahil olmak üzere bir grup Demokrat Parti üyesi olan Nancy Pelosi’yi Kongre’de bir araya getirdi.

Floyd’un Minopolis’teki tepkilerinin bir sonucu olarak Demokratlar, boynu öldürülmüş ve nefessiz bir şekilde başlayan polis ve yargıdaki ırkçı tavrı sona erdirmek için bir yasa tasarısı topladılar.

Aynı anda diz çökmüş ve 8 dakika 46 saniye boyunca Floyd’un nefes alamadığı yerlerde Demokrat üyelerinin de siyahları temsil eden eşarplar ve eşarplar kullandıkları dikkat çekiciydi. Eskiden yapardı

– Floyd’un Amerika’da “nefes alamıyorum” çığlığı

Siyah Amerikalı 46 yaşındaki George Floyd, Minneapolis’teki polis tarafından “Nefes alamıyor” şüphesi nedeniyle gözaltına alındı. Yalvardı

Floyd’un acil sağlık ekipleri tarafından olay yerine getirildiği hastanede hayatını kaybettiği söylenirken, olayla ilgili görüntüler sosyal medyada çok iyi bir yanıt topladı.

Görüntüler ülkedeki siyahlara karşı polis şiddetini tartıştı ve olayların başladığı Minneapolis’ten ülkenin dört bir yanında çeşitli şehirlerde protestolar başladı.

Floyd protestolarında şiddet ve soygun nedeniyle, başkent Washington ve New York dahil olmak üzere en az 40 şehir gece sokağa çıkma yasağı uygulandı ve yaklaşık 25 şehirde Ulusal Muhafız birlikleri polise destek vermek üzere görevlendirildi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir