ABD Açık için koronal virüs tehdidi

ABD Açık için koronal virüs tehdidi

ABD Açık, New York, ABD’de yapıldı ve 24 Ağustos’ta başlamayı planlıyor; Bu yıl, özellikle Novak Djokovic, Rafael Nadal, Simona Halep ve Nick Kyrgios’un birçok tenisçinin koronovirüs salgını nedeniyle bu ülkeyi ziyaret etmeyi sevmemesi nedeniyle iptal edilebilir.

Pazartesi günü nihai kararlarını vermesi beklenen turnuva organizatörleri, ABD Tenis Federasyonu, ATP ve WTA temsilcileri, antrenörler ve hafta boyunca 400’den fazla sporcu ile bir araya geldi.

Bu toplantılarda, New York yerine Indian Wells’in ev sahipliğinde California eyaletinde düzenlenen turnuva gibi pek çok fikir, basına yansıyan çiftlerdeki sporcu sayısında bir azalma olan eleme turunu sona erdirdi.

Çevrimiçi gazetecilerden gelen sorulara yanıt veren İspanyol tenisçi Nadal, ABD Açık’a katılıp katılmayacağını sordu, “Bu süreyi sorarsanız birkaç ay bilmiyorum diyorum. Umarım “Evet” diyebilirim. ” Birkaç ay içinde New York’taki durumun nasıl görüneceği hakkında hiçbir fikrimiz yok. “” İfadeyi kullandı.

Kadınlar Dünyası No. 2 Rumen Simona Halep, sporcular olarak uzun vadede sağlıklarını ve kariyerlerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası Wimbledon, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl iptal edildi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir