39. İstanbul Film Festivali’nde ödüller kazandı

39. İstanbul Film Festivali'nde ödüller kazandı

11 uzun ve 12 kısa filme katılan festivalin ödül töreni Sabanak Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde (SSM) yapıldı.

Jüri üyeleri yönetmen ve senarist Mahmut Fazl Köşkun başkanlığında toplandı ve Seville Demiresi, Burke Hakman, Deniz Ibubulu Aydın ve Hakan Zakkai’yi 9 ödül için değerlendirdi.

Altın Şerit Ödülü “Aşk, Büyü Vs.” Kazandı

Mit Ü nal’ın yönettiği Ulusal Yarışmada En İyi Film dalında “Altın Lale Ödülü” için “Prem, Jadoo, vb.” Kazandığında ödül Jüri Başkanı Mahmut Fazıl Köşkun tarafından takdim edildi.

Orakun Behram, “Bina” ile Onat Kutler ve “Nassipse Adayage” filmi ile “En İyi Yönetmen Ödülü” için Erkan Kessel onuruna “Özel Jüri Ödülü” aldı.

Törende, “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”, “Aşk, Büyü”, Selene Ukker ve Az Diddar, filmdeki rolleri için “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve Fetih Al’a “Körlük” rolüyle kazandılar.

Ayrıca, “aşk”, büyü, vb tadını çıkarın. Film, “En İyi Senaryo Ödülü”, Angin Azkaya ile “Film”, “En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü”, “Nassipse Adayez”, Ali Ağa ile, “En İyi Kurgu Ödülü”, “Film” Bina “En İyi Orijinal” ödülünü aldı. .

Ulusal Kısa Film Yarışması

Bölgedeki gelişmeyi desteklemek ve izleyicilere kaliteli filmler kazandırmak, kısa film yapımını teşvik etmek için İstanbul Film Festivali tarafından başlatılan Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Arda Altpet’in “En İyi Kısa Film Ödülü” Kara Güneş “kazandı. “Erjin Erdon’un” Ahtapot “filmi onurlandırılmadı.

Orakun Behram, 2013’te törende ölen yönetmen ve yapımcı Sefi Teman’a verilen “Cefi Teman En İyi İlk Film Ödülü” nü kazandı.

FIPRESCI ödülü, ulusal yarışmada Ersk Kessel’in yönettiği Nassipse Adayz filmine verildi.

Festival belgesel sinemasını ve film yapımcılarını desteklemek amacıyla başlayan ve bu yıl 11 filmin yer alacağı Ulusal Belgesel Yarışması 9-20 Ekim’de yapılacak.

“Bence bu iyi” dünyadaki birincil gerçek

Seluk Metin’in yönettiği “Ben Oldum” belgeselinin dünya prömiyeri, Akpnar’ın katılımıyla ödül töreninden sonra, akrabanın kendi hesabı ve ifadesiyle yapıldı.

Gösterime Metin Akpanyar’ın yanı sıra filmin senaryosunu yazan yönetmen Selkuk Metin, Zeenap Miraki, görüntü yönetmeni Yure bçbak, Murat Avagin de gösterime katıldı.

“Neyse ki ben yaptım” Ekim ayında festival programının “Ulusal Belgesel Yarışması” bölümünde izleyici ile buluşacak.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir