2021 Şampiyonlar Ligi finali seyirci olarak İstanbul’da!

2021 Şampiyonlar Ligi finali seyirci olarak İstanbul'da!

Türkiye’de yeni bir tür coronavirüs salgını tüm dünyada futbolu etkiledi. Pandemi öncesi Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması planlanan UEFA Şampiyonlar Ligi finali geciken kıyafetlerden biriydi. UEFA, Şampiyonlar Ligi’nin geleceği hakkında henüz bir karar vermese de, sezonun organizasyonda tamamlanmasını istiyor. Birçok kaynağın tabloda yer aldığı kuruluş finallerinin durumu ve adresi değişiyor!

UEFA ile masadan masaya!

Portekiz, İspanya ve Almanya 2020 Şampiyonlar Ligi finallerine ve Türkiye’nin UEFA için UFayel’e ev sahipliği yaparak müzakerelerin kapıları da netleşti. Habarthurk Spore tarafından elde edilen bilgilere göre, yetkililer, finalin izleyici olmadan oynandığı ve UEFA ile başka bir formülü tartıştığı için ülkenin büyük bir gelir kaybına uğradığını düşündü.

2021’de İstanbul’a bir ITS gezisi ile!

Finali seyirci olmadan ağırlamak istemeyen seyirciler, UEFA ile birlikte 2021 Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaptı. Görüşmelerin ardından, seyircilerle oynanan maçı ağırlamak için UEFA ile anlaşmaya varıldı. Portekiz’in 2020-21 sezonunda seyirci olarak oynamak artık o kadar kesin görünmüyor, 2021 Şampiyonlar Ligi finaline seyirci olarak ev sahipliği yapacak.

4-final veya 8-final veya satılmamış

UEFA henüz bir tarih vermese de, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde sezonu tamamlamanın yollarını araştırıyor. UEFA yerel liglerin Ağustos ayına kadar tamamlanmasını isterken, Şampiyonlar Ligi ve Ağustos ayının ilk haftasında Avrupa Ligi ilk maçları gündemde. UEFA, tarih ve formatı belirlemek için 17 Haziran’da bir toplantı yapacak. Alınan bilgilere göre, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kalan maçlar için 8 veya 4 final oynamayı planlıyor, ancak henüz bir karar verilmedi. Yetkililerin zihninde final 29 Ağustos’ta oynanacak.

Son 16 turda Giants League’de dört maç oynandı. Manchester City Real Madrid’i 2-0 yenerken, Bayern Münih İngiltere’de Chelsea’yi 2-0 yendi. Leon evde Juventus’u 1-0 yenerken Napoli ve Barcelona 1–1 berabere kaldı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir