2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği temsilcileri TFF yönetimi ile bir araya geldi

2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği temsilcileri TFF yönetimi ile bir araya geldi

TFF başkanı Nihatd Zadmir, ilk başkan yardımcısı Cervet Yardimsey, başkan yardımcısı Mehmat Baykan, yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop, 2. ve 3D Lig Kulüpleri Birliği Volkan Can ve başkan yardımcısı Kangiz Gunandin. Katılan yöneticiler

Toplantıda, TFF’den yeni kararı Coronavirus’un (Kovid-19) patlak vermesi nedeniyle ertelenen TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ile ilgili olarak gözden geçirmesi istendi ve 18 Temmuz’daydı. devam edecek.

Görüşmenin ardından Volkan Can ve Cengiz Günaydın açıklamalarda bulundular.

Volcan Cain, kulüplerin ligin devam etmesini istemediğini belirterek, “TFF başkanı Nihat em Zadmir’e ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bizi bir yıllığına evlat edinmenin dışında bıraktı ve yaptığımız her şeyi dinledi. Bir ay önce bir dilekçemiz vardı, geçen hafta yine aynı dilekçeyi sunduk, ancak maçların oynanacağı açıklandı. 89 kulübümüz itiraz etti. Bunu değerlendirmek için bir toplantımız vardı. Başkanımız bizi dinledi. Başkanlarımız kulüp liderlerimize rezervasyonlarımız hakkında konuşma yetkisi verdi. Zırh. “Konuştu.

Cain, federasyonun “Buraya herhangi bir madde getirmedik. İçinde 89 kulüp var. Düşmek, vazgeçmek ya da bir şampiyona almak istemedik.” Türk futbolu ve sağlığı için geriye kalan 6 maçımız vardı. TFF için materyal bıraktık, kardeşlerimizin Temmuz sıcağında oynamak zorunda kalmamaları için elimizden gelenin en iyisini yaptık, bundan sonra en iyi federasyonumuzdayız. Saygılarımla. ”Kullanılan ifadeler.

Finansal açıdan çok zor bir durumda oldukları söylenebilir. “100 gün boyunca kulüplerimiz için 1 lira ödeme yapmadık. Kardeşlerimize ödeme yapamıyoruz. Tüm kulüpler zor durumda. Silahsız başkanımızı bunun farkında kıldık. ” Spor yasası geçerliyse, kulüplerimiz biraz rahatlayacaktır. Ligimizdeki maçlar gelecek sezon canlı yayınlanacaksa, kazanacağız. “Değerlendirme bulundu.

Kirkluckleyspor kulübünün başkanı Volkan Cain, Süper Lig takımlarının TFF2’deki yedek takımla savaşma talebinin açıklandığını açıkladı. Lig ve TFF 3. Lig ayrıca şunları söyledi:

“2 ve 3G Lig Kulüpleri Birliği olarak Reserve League’e karşıyız. Halihazırda 18 Süper Lig kulübümüz var. İnanılmaz bir kredi bataklığındalar. 18 takım üçüncü lige girmeye çalışıyor. Borç içindeler. Daha önce 21 Yaş Altı liginden farklı, bir grup oynamalarına izin verin, birbirlerini oynamalarına izin verin, ligimizden çıkalım, eğer bu lige katılırlarsa, bir dengesizlik olacak. Takımlar Reserve League’e taşınıyor, orada satın alınan genç futbolcuları oynamak istiyorlar, buna karşıyız, oynayacağımız garantiyle anlaşalım. Herkes bir kardeş kulübü kurmalı, kulüpleri önceden ayarlanmış. Sadece 1.5-2 milyar lira borç ve alt liglere katılmamalılar. “

Günaydın: Kalan 6 oyun oynamak istemiyoruz

Byrampaşa Kulübü Başkanı ve İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler Birliği başkan yardımcısı Kengiz Ganadin, ligin devam etmesini istemediklerini söyledi.

Süper Lig ve TFF 1. Lig’den ayrılması gerektiğini söyleyen Ganadin, “Fiziksel koşullar ve fırsatlar maçın geri kalanını oynamak için uygun değil. TFF, başından beri taleplerimizi akılda tuttu. İlk olarak bizi Süper Lig ve TFF 1 Ligi’nden ayırdık, daha sonra maçlarımızı bir ay erteledikten sonra oynamaya karar verdi, ancak 80 kulüp oynamak istemediğini söyledi. Buna itiraz ettik. TFF Başkanımız ve Kurulumuz da bunu düşündü. Başkanımızın katılımıyla çok güzel bir toplantıydı. ”Görüşlerini dile getirdi.

TFF’nin aldığı kararları destekleyeceklerini belirten Gunayadin, “Kalan 6 maçı bir kulüp birliği olarak oynamak istemiyoruz. Materyali TFF için tamamen bırakıyoruz. Bir kez daha söyledik Sonuna kadar verecekleri kararı destekleyecek olmamız ve fiziksel şartlar nedeniyle oynamak istemiyoruz, ciddi zorluklara neden olacağını biliyoruz, dar maç trafiği olacak, ligin takvimi yeterli değil. konuştu.

Cengiz Sabah, Süper Lig takımının yedek takım kurma arzusuyla ilgili, “Bu ilk karşı çıktım. Doğru anlamadım. Türkiye’de 125 profesyonel futbol kulübü var. 120 tane takıldı. Bunlar. Bir adam nasıl akıllı olabilir ve kulüplerden önce konuşmak için bizimle konuşabilir. ” Talep eden kulüplerin 2 milyar lire borcu var. Yukarıda yaptığı, başka bir kulüp için farklı bir şey yapmaya çalışıyor. Ligimizi bize bıraksınlar. Kendi aralarında oynamak istedikleri her şeyi oynamalarına izin verin. Açıklamasında bulundu.

Yedek ekiplerin ligine katılımının adil rekabete aykırı olduğunu açıklayan Gunayadin, sözlerini şöyle yerine getirdi:

“Burada kulüp satın alan insanlar var. Bir iş adamları bunu yapıyor. Başka birisinin 10 milyon £ karşılığında satın aldığı veya büyük çaba gösterdikleri bir yere gelmeye çalışıyorlar. Oturup Türk futbolundan faydalanıp faydalanamayacağımız hakkında konuştuk, gün sonuna kadar bu göreve karşı olduğumuzu ifade ettik, geçmişte PAF Ligi, 21 Yaş Altı Ligi ve A2 Ligi süper arayışında. Lig kulüpleri ve 2-3 yıl sonra oynayıp kaybettiler, kendi kulüplerini yönetmelerine izin verin, sonra diğerini talep edin. 9 metrekarelik soyunma odalarının olduğu yerlerde oynuyoruz. 63 maçın 17’si halı sahalarda oynanıyor. Her şeyden önce düzeltildi. Yedek lig takımlarının kurulması yanlış. “

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir