138 kalkınma amaçlı 138 projeye 120 milyon lira hibe

138 kalkınma amaçlı 138 projeye 120 milyon lira hibe

Yazılı açıklamasında Pacdemarly, IPARD-II programı kapsamında desteklenen projeler hakkında bir değerlendirme yaptı.

Tarım ve Kırsal Kalkınma Yardımları Enstitüsü aracılığıyla, “Yerinde Üretim, Yerinde İşleme” nin kırsal alanları geliştireceğini, şehre göçü önlediğini, kadın ve genç girişimcileri desteklediğini ve istihdama katkıda bulunduğunu belirtmek Ve “yerinde geliştirme” anlayışı ile kırsal yatırımı desteklemeye devam edin. 42 ilde 16 sektöre yatırım için yüzde 40 ila 70 yardım yardımı sağladıklarını vurguladı.

Pacdemarly, 4. proje grubunun sonuçlarının IPARD II programı çerçevesinde 8 Mayıs 2019’da yayınlanan 6. başvuru çağrısı duyurusu ve 25 Kasım 2019’da yayınlanan ilk proje grubunun sonuçları kapsamında uygun görüldüğünü belirtti. Bu başvurular çağrı duyurusu kapsamında seçildi. “Www.tkdk.gov.tr” kapsamında onaylanan projelerin kamuoyuna açıklandığını söyledi.

İki grupta yaptırılan 138 projeye toplam 120 milyon lira verileceğini ve bu hibe için ülkeye toplam 290 milyon lira yatırım yapılacağını ifade eden Pakdimarli, projeler hakkında aşağıdaki bilgileri paylaştı:

“Tarımsal faaliyetler ve iş geliştirme önlemlerinin çeşitlendirilmesinde, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziksel varlıklara yatırımda 33 proje tamamlanmış ve” Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu “tarafından onaylanan hibe sözleşmeleri imzalanması süreci tamamlanmıştır. yapıldı.” Kalkınma önleminde açıklanan projelerin 15’i bitkisel üretime, bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesine yönelik yatırımlar, 7’si işçilik ve katma değerli ürünlere, 8’i kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetlerine, 3’ü yenilenebilir enerji yatırımlarına ayrılmıştır. İşleme ve pazarlama ile ilgili fiziksel varlıklara yapılan yatırımda bahsedilen projeler arasında 60 süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 9 kırmızı et işleme ve kesimhane, 4 kanatlı eti işleme ve kesimhane, 2 30 deniz ürünleri işleme, 30 U meyve ve sebze İşleme ve güneş hava tankı yatırımlarını kapsamaktadır. “

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir