1 liradan voleybol zirvesine kadar başarı öyküsü

1 liradan voleybol zirvesine kadar başarı öyküsü

2013 yılında Bingöl’ün Solan bölgesinde kurulmasına rağmen, Solan Spore’un 7 yılı aşkın başarısı, hem halktan hem de bölgenin spor topluluğundan takdir topladı.

Üst lig hayalini kararlılıkla ve titizlikle gerçeğe dönüştüren Solon Spore, bölgenin spor alanındaki gururu oldu. İlçede, ekibin Eiffler Ligi’nde keyif alacağı Fenerbaki ve Galatasaray gibi kulüpleri ve kulüpleri ağırlamanın keyfini yaşayacak.

Kulübün kurucu başkanı Ali Rıza Sirhilal, AA muhabirine kulübün kurulması fikrinin 2012 yılında ortaya çıktığını, ancak ekibin 2013 yılında kurulduğunu söyledi.

Sohill Meslek Lisesi’nde gençleri kötü ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutmak için öğretmenler ve ilgili kişilerle birlikte çalışıyordu, Serhill’in gençliğin “imkansız” bulduğu projelerin gösterdiğini söyledi. Aslında gerçek oldu.

Takım kurma sürecini açıklayan Serilal, “Arkadaşlarla jimnastik yapmayı düşündük, fikir alışverişinde bulunduk. Birincisi, bu sürece öğretmen olarak dahil olduk. Bunu diğer işleriyle paylaştı.

Serilal, 7 kişilik bir takımla kurulan kulübün ilk 3 ligde savaştığını söyledi.

“Bizim indirimimiz geçici bir kömür ocağı”

Bir spor takımı kurarken özellikle voleybolu tercih ettiğini vurgulayan Serilal, şunları söyledi:

“İlginçtir ki, futbol diğer yerlerde daha belirgindir, ancak bölgemizde bir voleybol kültürümüz var. İnanılmaz bir voleybol sevgimiz var. Özellikle bu bağlamda çalıştık. Kulübün kuruluşundan bu yana, Elbette çok fazla engelimiz vardı, bu bağlamda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, esnaflarımızla ve kulübümüzü destekleyerek ‘Bismillah’ı arayarak sürece başladık. “

Bu noktanın takımın kurucu hedefinde olduğunu söyleyen Serilal, “Aslında bugün ulaştığımız noktanın hedefini belirledik. Bir kulüp olarak voleybolda en iyi liglere gitmeyi hedefledik. Genel olarak daha önce memnuniyetle karşılandı, dışarı çıkabilir miyiz, Galatasaray ve Fenerbas gibi takımlara karşı savaşabilir miyiz? ”Bu noktada endişeleri vardı. Bu günlerde kararlı olduğumuzu biliyorduk. “Şükürler olsun ki kulübümüz bugün başarılı oldu.”

Yeni hedef avrupa

Kulübün vatandaşlardan aldığı az bir miktar desteğiyle kurulduğunu belirten Şehril, “Kulübün 1 TL ile kurulduk, 1 TL verdik. Fırsatlarımız vardı. Öğretmenlerimiz maaşlarını ödedi. Bir katkı olarak. Bunlar bizim için gerçekten anlamlıydı. Bunu 1 TL ile bu ilişkiyi güçlendirmek için belirledik. “Dedi.

“Öğrencilerden öğretmenlerine, vatandaşlarından, esnaflarından herkes bu bağlamda kucaklaştı ve bu noktaya çok çaba sarf etti. Bugün bizi diğer kulüplerden ayıran en önemli ayrıcalıklarımız vatandaşlarımız. Serilal, spor salonunun spor salonunda 600 kişiye 600 kişiye destek verdiğini söyledi.

Solan’da oynayan bir gencin şimdi bir profesyonelin hayalini kurduğunu belirten Serilal, “Gençlerden biri orada oynarken, amatör bir spor kulübünde en çok oynamayı hayal ediyordu. Bugün gençlerimiz bir fener sporu olan Fenerbaki, Galatasaray’da oynuyorlar. Bu durum, gençliğimizin ufuklarını genişleten ve hayallerini genişleten bu duruma en büyük katkısı. ”İfadesini kullandı.

“Şu andan itibaren kulübümüzün Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde varsa oynayabileceğini umuyoruz.” Serilal, bölgedeki Hall Point ile sorun yaşadığını ve salonun ihtiyaçlarını karşılamak için ilgili kurumların ve insanların, özellikle bakanlığın desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

“600 bin salonumuzu 6 bin kişi ziyaret etti”

Kulübün başkanı Nurullah oslamoğlu, kulübün Effeller Ligi’ne terfi etmesinden gurur ve heves duyduğunu, ancak Hall’un problemleri olduğunu söyledi.

Gençleri terörizm ve uyuşturucu gibi kötü insanlardan korumak için Solon Spore’un kurulduğunu belirten oslamoğlu, ekibin bir sosyal sorumluluk projesinin ürünü olduğunu söyledi.

İlçe halkı olarak lamslamoğlu, 7 ila 70 yaş arasındaki kişilerin, rakip takımlara ev sahipliği yapmak için misafirperverliklerinden ödün vermeden maçlarına gelip takımlarını desteklediklerini söyledi.

İslamoğlu şöyle:

“Bingoel’de ilk kez yaşıyoruz. Atelar Ligi’nde Doğu Anadolu bölgesindeki tek takımız. Umarım bu neşeyi ve atmosferi yaşamaya devam edeceğiz. Geçmişte gençlerle sosyal projelere katıldık. “Voleybol Anadolu’da bir başka güzeldir. “600 kişilik salonumuzda 6 bin kişi bir maç izliyor ve bu sorundan rahatsızız. Hem salonda hem de sponsorlukta iş adamlarımızdan ve hükümetten yardım bekliyoruz.”

Yeni sezonda yeni takım

Şehrin ve ilçenin gururu olan ekip, Eiffler Ligi’nin yeni öğretmeni ile de devam edecek.

Solan Spor Kulübü, teknik direktör kariyerine 1990 yılında Galatasaray’da başlayan ve Tokat Belediyesi Plevne takımı ile Avrupa Kupası’na katılmada başarılı olan deneyimli teknik adam Ahmat Rais Arijit ile bir yıllık bir sözleşme imzaladı.

Solan’ı imzalayan ve 1 yıl boyunca Yeşil-Beyaz takımı imzalayan Arya, Solan Spore’u yönetme heyecanını dile getirdi.

Ekibi daha üst seviyeye çıkarmak için çalışacağında ısrar eden Aria, şunları söyledi:

“Solan’ın teklifinden sonra, amatörce fikirlerle kurulmuş, tamamen halk topluluğu olarak pek düşünmedim. Sadece onun nerede olduğunu ve halka nasıl hizmet edeceğimi araştırdım. Tabii ki, bu çok önemli. Lira aidatlarla kurulmuş olması. Effeller Ligi’ne götürmekten çok sorumlu. Kulüp yöneticilerinin bu konudaki hizmetleri övgüye değer. Böyle bir ortamda bulunmaktan çok mutluyum. “

Bulundukları sokak Solon Spore’un başarısından heyecan duyan bazı bölge sakinleri, takımlarının rengi yeşilimsi beyaz renkte iken, bazıları işyerinin duvarlarına takımın imzalı gömleğini, atkısını ve amblemini astı.

Takımın sert hayranlarından Mehmat Basel, voleybol takımının onu gururlandırdığını ve renklerini sokaklarda bölge dükkâncısı olarak gösterdiğini söyledi.

Baisel, “Buraya gelmek için bir ekibin oluşturulması hepimizi gurur ve gururlandırdı. Bir koşu bandı olarak ekibimiz için yapabileceğimizden daha fazlasını yapmak istiyoruz.” Dedi. Kullanılan ifadeler.

Mehmat Canley ayrıca, “Solan Spore, Doğu Anadolu’daki Effeller League’de yarışan tek takım. Gurur duyuyoruz. 7’den 77’ye herkes bu konuda çok mutlu.” dedim.

Abdulla Bildik, “Ekibimiz Effeller Ligi’ne giderek bize büyük bir sevinç getirdi. Tüm Bingeller gibi biz de bu sevinci yaşıyoruz. Katkıda bulunanlara teşekkür ederiz.” Olarak konuştu

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir