Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Marmara Üniversitesi Öğrencileri İçin Adım Adım İstanbul

Marmara üniversitesini kazandınız ve daire mi arıyorsunuz? Uygun fiyatlı ve kaliteli evleri Zingat.com ile kolayca bulmanız mümkün. İlk Tercih Kadıköy Üniversite tercih sonuçları açıklandı ve İstanbul’daki öğrenim kurumlarına yerleşen birçok öğrenci heyecanla şehre adımını attı. Özellikle Marmara Üniversitesi’nde okuyacak öğrenciler ve ev satın alacak aileler için koşuşturma ve şehre alışma süreci başladı bile. Eğitim aldığı dönem boyunca Kadıköy’de […]

27 Eylül 2017 - 9:18 'de eklendi ve 1723 kez görüntülendi.
Marmara Üniversitesi Öğrencileri İçin Adım Adım İstanbul

Marmara üniversitesini kazandınız ve daire mi arıyorsunuz? Uygun fiyatlı ve kaliteli evleri Zingat.com ile kolayca bulmanız mümkün.
İlk Tercih Kadıköy
Üniversite tercih sonuçları açıklandı ve İstanbul’daki öğrenim kurumlarına yerleşen birçok öğrenci heyecanla şehre adımını attı. Özellikle Marmara Üniversitesi’nde okuyacak öğrenciler ve ev satın alacak aileler için koşuşturma ve şehre alışma süreci başladı bile. Eğitim aldığı dönem boyunca Kadıköy’de yaşamak isteyen öğrenciler ne yapmalı? Kadıköy satılık daire fiyatları nasıl? Kadıköy öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebiliyor mu? Marmara Üniversitesi’ne yakın olan semtlerdeki satılık daire fiyatları öğrenciler için uygun mu? Gelin birlikte bakalım.

Yaşam Standartları Bakımından Kadıköy
Kadıköy yerleşim alanı olarak çok talep gören bir ilçe ve önemli bir emlak yatırım alanı. Özellikle 2017 yılına gelindiğinde kiralık ve satılık daire fiyatlarının hızla yükselişe geçtiğini görüyoruz. Gel gelelim öğrencilik hayatının en önemli öğelerinden biri de maddi durumun ayarlanması.

Kadıköy’de Güncel Satılık Daire Fiyatları
Marmara Üniversitesi öğrencileri için ulaşımı en kolay ilçe Kadıköy.  Peki ama Kadıköy’ün hangi bölgesinde ev bakmalı? Marmara Üniversitesi yakını satılık daire fiyatları ne kadar? Bunun için Zingat.com Bölge Raporu verilerine baktığımızda Fenerbahçe semtinde 100 metrekarelik satılık bir dairenin ortalama 1 milyar 130 milyon 44 TL olduğunu görüyoruz. Caddebostan’da ise buna yakın olarak 100 metrekarelik satılık daire fiyatının ortalama 981 bin 720 TL. Fakat öğrenciler için biraz daha uygun yerlere bakacak olursak, Göztepe’de yine aynı şekilde 100 metrekarelik satılık daire fiyatlarının ortalama 767 bin 564 TL ve Hasanpaşa’da 478 bin 886 TL olduğunu görebiliriz. Üniversite kampüslerine yakın olan bu semtler de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bunların haricinde hesaplı bir başka semt ise Fikirtepe. Burada 100 metrekarelik satılık daire fiyatları ise 599 bin 295 TL’den başlayıp 998 bin 825 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Kadıköy’de Sosyal Yaşam
Kadıköy, gençler için yaşanacak ve vakit geçirecek en güzel yerlerden biri. Ulaşım konusunda ise özellikle büyük bir avantaja sahip. Karşı yakadaki Beşiktaş, Karaköy ve Beyoğlu gibi gençlerin zaman geçirmeyi sevdiği diğer yerlere Rıhtım’dan vapura binerek 15 dakika içinde deniz havasını içinize çekerek ulaşabiliyorsunuz.  Otobüs, minibüs, metro ve metrobüs gibi diğer toplu taşıma araçları da mevcut ve şehrin birçok noktasına ulaşmanızı sağlıyor. Söğütlüçeşme’de yer alan metrobüs 24 saat hizmet veriyor. Hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz eğlence ve kültürel aktiviteler için de Kadıköy’de seçenekleriniz oldukça fazla. Sinema için kolayca ulaşabileceğiniz AVM’lere gidebilir veya daha küçük çaplı sinema salonlarını tercih edebilirsiniz. Tiyatro içinse hem devlet hem de özel tiyatroların oyunlarını izleme şansına sahipsiniz. Birçok cafe ve barda ise canlı müzik ve konser etkinliklerine katılabilirsiniz. Yeme – içme konusuna gelecek olursak ucuzdan pahalıya yine birçok alternatif mevcut.  Ayrıca arkadaşlarınızla buluşmak için ille de cafelere gitmek zorunda değilsiniz. Caddebostan veya Moda sahili gibi açık alanlar da sosyalleşmek için size başka bir seçenek sunuyor. Ders çalışmak veya araştırma yapmak için sessiz ve sakin bir yer ararsanız eğer Kadıköy’ün farklı noktalarında halka açık kütüphaneler de işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. İhtiyaçlarınızı karşılamak içinse çevredeki büyük alışveriş merkezlerinden yararlanabileceğiniz gibi, daha hesaplı olan semtteki pasajları veya pazarları da tercih edebilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER