Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Doğa bilinci mobil araçlarla oluşturulacak

Doğa konusunda halkı bilinçlendirme çalışmaları yürüten Orman ve Su İşleri Bakanlığı, mobil araçları ile yeniden yola çıkıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan mobil araçlar, İstanbul Şişli’deki bir alışveriş merkezinin önünde tanıtıldı. Programda konuşma yaparak tüm şehitleri rahmetle anan İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş şunları söyledi: “Bu toprakları vatan yapmak istiyorsak elbette bu fedakarlığı […]

19 Aralık 2016 - 22:06 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.
Doğa bilinci mobil araçlarla oluşturulacak

Doğa konusunda halkı bilinçlendirme çalışmaları yürüten Orman ve Su İşleri Bakanlığı, mobil araçları ile yeniden yola çıkıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan mobil araçlar, İstanbul Şişli’deki bir alışveriş merkezinin önünde tanıtıldı.

Programda konuşma yaparak tüm şehitleri rahmetle anan İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş şunları söyledi:

“Bu toprakları vatan yapmak istiyorsak elbette bu fedakarlığı yapmamız gerekiyor. Vatan bizden hizmet bekliyor. Vatana hizmet edenleri bir kez daha saygı ve sevgiyle anıyoruz.”

Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi ülkenin milli seferberlik halinde olduğunu dile getirerek, “Nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nda, milli mücadele yıllarında Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde, bütün silahlı kuvvetlerimiz, milis kuvvetlerimiz ve Türk milleti bir ve beraber olmuşsa, o birlik ve beraberliğin sonucunda İstiklal Savaşı’nı kazanmış, bu vatanı ebedi yurt yapmışsa, bugün bizler de aynı duygu ve düşüncelerle bir ve beraber olmalıyız” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan, hem bakanlık çalışmalarının tanıtılacağı hem de orman, su ve doğa konularında halkı bilinçlendirme faaliyetlerinin sürdürüleceği yürütüleceği mobil tanıtım araçları, bu ay tekrar yola çıkıyor. Mobil tanıtım araçlarıyla bakanlığın son 14 yılda yaptığı yatırımlar vatandaşlara anlatılacak, araç içindeki led ekranlarda de tanıtım filmleriyle tanıtıcı ve eğitici faaliyetler gerçekleştirilecek.

Araçların ziyaret ettiği illerdeki okullarda tiyatro gösterileri sahnelenecek.

Özellikle suyun bilinçli tüketilmesi, ormanların yangınlara karşı korunması ve doğal değerlere sahip çıkılması gibi konulara dikkat çekilecek. Araçları ziyaret edenlere de doğa konusunda bilinç oluşturmak için kitap ve broşür dağıtılacak.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER