Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Ubuntu Nasıl Kaldırılır?

Birçok kullanıcı ubuntu nasıl kaldırılır sorusunu araştırmakta aslında kaldırmanın bildiğim kadarı ile 2 yöntemi vardır. Sizlere bu yöntemlerden bahsederek sizin sorununuza çözüm getirmeye çalışacağım. İlk yöntemimiz eğer Ubuntu sistemini hangi sürücünüze kurduysanız o sürücünüzü biçimlendirerek o sürücüden sildiğiniz vakit bilgisayarınızda ki Ubuntu ile alakalı tüm dosyaları silmiş ve kaldırma işleminiz gerçekleşmiştir. Fakat Ubuntu‘nun bulunduğu sürücüde […]

03 Aralık 2016 - 18:41 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.
Ubuntu Nasıl Kaldırılır?

Birçok kullanıcı ubuntu nasıl kaldırılır sorusunu araştırmakta aslında kaldırmanın bildiğim kadarı ile 2 yöntemi vardır. Sizlere bu yöntemlerden bahsederek sizin sorununuza çözüm getirmeye çalışacağım. İlk yöntemimiz eğer Ubuntu sistemini hangi sürücünüze kurduysanız o sürücünüzü biçimlendirerek o sürücüden sildiğiniz vakit bilgisayarınızda ki Ubuntu ile alakalı tüm dosyaları silmiş ve kaldırma işleminiz gerçekleşmiştir.

Fakat Ubuntu‘nun bulunduğu sürücüde birçok önemli dosyalarınız bulunmakta ve bu biçimlendirme işlemi o dosyalarınızda otomatik olarak silecektir. O zaman normal bir yol olan denetim masasından kaldırmayı denemek gerek. Bilgisayarımız da denetim masasına girdikten sonra altlarda bir yerde Ubuntu olması gerekmektedir. Eğer buldu iseniz üstüne fareniz de sağ tık yaparak ” Kaldır ” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Kaldır’ a tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran çıkacaktır. Burada Uninstall seçeneğine tıklıyoruz ve Ubuntu kaldırma işlemi tamamlanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun. Eğer sizde sunduğumuz yollarda olmaz ise önemli dosyalarınızı hard diskinize atarak bilgisayarınızı format atarak bu işi kısadan çözebilirsiniz.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER