Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Sosyal Medya Devinin Disney’e Satışı An Meselesi

Dünya çapından en çok rağbet gören ve milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ın satışının gündemde olması bomba etkisi yarattı. Yetkililerin vermiş olduğu bilgilere göre, Disney’in Twitter ile olan anlaşmasını bitirmeye çok yakın olduğu açıklandı. Microsoft’un daha önce yapmış olduğu teklif kabul edilmemişti. Bloomberg haber kanalının yaptığı habere göre, Star Wars ve Marvel serilerinin sahibi olan Disney’in sosyal […]

27 Eylül 2016 - 19:00 'de eklendi ve 546 kez görüntülendi.
Sosyal Medya Devinin Disney’e Satışı An Meselesi

Dünya çapından en çok rağbet gören ve milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ın satışının gündemde olması bomba etkisi yarattı. Yetkililerin vermiş olduğu bilgilere göre, Disney’in Twitter ile olan anlaşmasını bitirmeye çok yakın olduğu açıklandı. Microsoft’un daha önce yapmış olduğu teklif kabul edilmemişti.

Bloomberg haber kanalının yaptığı habere göre, Star Wars ve Marvel serilerinin sahibi olan Disney’in sosyal medya ağı Twitter’ı satın almak için görüşmelere başladığını bildirdi. Bu yapılması planlanan satış anlaşması için Disney’in Bank of America’ya yetki verdiği de gelen haberler arasında yer almakta. Bu konu ile ilgili her iki kuruluştan da şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Sosyal medya devi Twitter’ın kurucusunun Disney’de yönetim kurulunda yer aldığı bilinmekte. Hem ESPN hem de ABC kanallarının da sahibi olan dev şirketin Twitter’ı satın alacağı haberleri üzerine borsada Twitter hisselerinin yüzde iki oranında artış gösterdiği belirtildi. Uzmanlar yaptıkları açıklamada Disney firmasının Twitter’ı satın alarak ürünlerini pazarlama konusunda bulunmaz bir mecraya sahip olacağı ifade edildi.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ın Pazar değerinin on altı milyar dolar olduğu bununla birlikte de bu satışın gerçekleşmesi sonucunda medya tarihi açısından en pahalı el değiştirme olacağı da belirtilmekte.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER