Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Klima Seçiminde Dikkat Edilecek 4 Temel Nokta

Erotik shop için tıklayınız. Sıcak havalarda ihtiyaç listesinin başında gelen klimalar, kapalı alanlarda yaz kış konforlu bir ortam sunmaktadır. Peki yaz kış ihtiyacımız olan klimaları seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Sex shop için tıklayınız. İşte yaşam kalitesini artıran klimaların seçiminde ve kullanımında göz önünde bulundurmanız gereken detaylar:    1- Enerji Verimliliği:Klima seçiminde öncelikle enerji verimliliği göz […]

25 Şubat 2017 - 19:01 'de eklendi ve 2391 kez görüntülendi.
Klima Seçiminde Dikkat Edilecek 4 Temel Nokta

Erotik shop için tıklayınız. Sıcak havalarda ihtiyaç listesinin başında gelen klimalar, kapalı alanlarda yaz kış konforlu bir ortam sunmaktadır. Peki yaz kış ihtiyacımız olan klimaları seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Sex shop için tıklayınız. İşte yaşam kalitesini artıran klimaların seçiminde ve kullanımında göz önünde bulundurmanız gereken detaylar:
   1- Enerji Verimliliği:Klima seçiminde öncelikle enerji verimliliği göz önünde bulundurulmalıdır.seks shop için tıklayınız.  Soğutma ve ısıtma ihtiyacınızı karşılayan klimaların A++ veya A+++ enerji verimlilik sınıfında bulunan modellerini seçmelisiniz. Yüksek teknolojiyle üretilen bu klimalar ile hem maksimum verim hem de enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra klima seçerken, klimanın yeni nesil soğutucu klima gazı (R410a) kullandığına dikkat etmelisiniz. Çünkü R410a klima gazı, ozon tüketim katsayısının sıfır oluşu ile çevreye dost bir gazdır.
   2- Uygun Model: Klima seçiminde en çok yapılan hatalardan biri de klimanın kullanılacağı ortama uygun olmayan bir modelin seçilmesidir. Klima almadan önce mutlaka klima kapasitesinin, kullanılacak ortama uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Klima seçimindeki en önemli nokta, ihtiyaçlarınız ve beklentilerinizdir. Örneğin klima yatak odasında kullanılacaksa, ses seviyesi en düşük klima hangisi ise o model seçilmelidir.
3- Klima Kapasitesi: Günümüzde en çok tercih edilen klima kapasiteleri; 9, 12, 18 ve 24 BTU’luk modellerdir.Kadıköy erotik shop için tıklayınız. Klimalarda BTU/h, bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını belirtmek için kullanılır. Bunların seçiminde dikkat edilecek nokta mekanın metrekare cinsinden büyüklüğüdür.Genellikle 15m² oda için 9000 BTU, 25-30 m² oda için 18000 BTU, 35-40 m² oda/salon için ise 24000 BTU’luk klima modelleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda odanın cephesi de klima kapasitesi kararında büyük önem taşır. Örnek vermek gerekirse 20 metrekarelik izolasyonlu bir oda için 9000 BTU klima ideal iken aynı ortamda izolasyonsuz, oda cephesi kuzey veya güney ise bir büyük klima tercih edilmelidir.
4- Servis Ağı: Klima seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus, klima markasının servis ağıdır. Klimanın montajı,bakımı ve temizliği kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
Kadıköy sex shop için tıklayınız.Ayrıca seçeceğiniz klimanın yedek parça sıkıntısının olmamasına ve bu noktada kesintisiz bir hizmetin olmasına dikkat etmek gerekir.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER