Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Her Ebeveynin Çocuklarını Korumak İçin Çevrimiçi ve Çevrimdışı Yapması Gerekenler

Bugünlerde çocuklar bir sürü riskle karşı karşıya. Onları güvende tutmak için bir ebeveyn olarak üstünüze düşeni yapmaksa sizin göreviniz. İnternetin popüleritesinin artması yüzünden ne yazık ki çocuğunuzu güvende tutmak gittikçe zorlaşıyor. Ama bu umutsuz bir savaş da değil. Doğru adımları atarak riskleri büyük ölçüde azaltmış, aynı zamanda kendinizi biraz daha rahatlatmış olacaksınız. Yazımızın devamını okuyarak […]

17 Şubat 2018 - 12:34 'de eklendi ve 2023 kez görüntülendi.
Her Ebeveynin Çocuklarını Korumak İçin Çevrimiçi ve Çevrimdışı Yapması Gerekenler

Bugünlerde çocuklar bir sürü riskle karşı karşıya. Onları güvende tutmak için bir ebeveyn olarak üstünüze düşeni yapmaksa sizin göreviniz. İnternetin popüleritesinin artması yüzünden ne yazık ki çocuğunuzu güvende tutmak gittikçe zorlaşıyor. Ama bu umutsuz bir savaş da değil. Doğru adımları atarak riskleri büyük ölçüde azaltmış, aynı zamanda kendinizi biraz daha rahatlatmış olacaksınız. Yazımızın devamını okuyarak çocuğunuzu çevrimiçi ve çevrimdışı korumak için yapmanız gerekenleri keşfedin!

Sosyal Medyayı İzleme
Sosyal medya hiç olmadığı kadar popüler hale geldi. Bir çeşit sosyal medya hesabına sahip olmayan birini bulmak neredeyse imkansız. Daha kötüsü, sosyal medyanın küçük çocuklar arasında aşırı popüler olması. Çocuklar çevresine uyum sağlamak için sosyal medya hesabına sahip olmak gerektiğini hissediyor. Çocuklarınıza sosyal ağ hesabına sahip olma izni verirken, Facebook veya Twitter kullanımları sırasında güvende olmaları için gerekli önlemleri almalısınız.
Bu hesapları yazılımla izlemek mümkün, ama buna ek olarak çocuğunuzun kullanıcı adı ve şifresini de bilmelisiniz. Siteyi uygunsuz şekilde kullanmadığından emin olmak için çocuğunuzun hesabını düzenli olarak kontrol edin.

Uygunsuz Web Sitelerini Engelleme
İnternet sahiden değerli bir kaynak, ama aynı zamanda güvenli olmayan sitelerle dolu. Şefkatli bir ebeveyn olarak çocuklarınızın bu sitelere erişememelerini garantilemek sizin işiniz. Belirli sitelerin engellendiğinden emin olmak için bir yazılımdan faydalanmalısınız. Günümüz dünyasında bu birazcık daha çetrefilli bir şey, çünkü pek çok aile akıllı telefonlara, tabletlere ve bilgisayarlara sahip. Neyse ki bütün bu cihazlarda siteleri engelleyebilecek kadar çok yönlü programlar var. Vakit ayırıp telefon-takip.com adresindeki yazılımı inceleyin. Bunu yaparak ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak bir ebeveyn yazılımı bulabileceksiniz.

Mesajlaşma
Çocuklarınızı korumak için onların artık arkadaşlarıyla, hatta yabancılarla iletişim kurmak için farklı kanallar kullandığının farkında olmalısınız. Mesajlaşma bugün çok popüler, kısa mesajların sınırlarını da aşmış durumda. WhatsApp ve Snapchat gibi birçok mesajlaşma uygulaması var. Bu mobil uygulamalar çocuklarını güvende tutmak isteyen ebeveynlere epey sorun çıkarabilir. Snapchat, belirli bir süre sonra mesajlar gerçekten kaybolduğu için en karmaşık olanı. Bu yüzden çocuğunuzun tuş vuruşlarını kaydeden bir yazılım kullanmayı düşünmelisiniz.
Bu tip bir yazılım çocuğunuzun klavyede yazdığı her şeyi takip edip bir günlük dosyasında depolayacak. Dosyayı görüntülediğinizde çocuğunuzun neyle uğraştığını net olarak bileceksiniz.

Daha Büyük Çocuklar İçin
Daha büyük çocuklar tamamen kendi dünyalarında yaşıyor, işleri daha karmaşık hale getiriyorlar. Teknoloji konusunda daha bilgili olacaklar ve güvenlik önlemlerinizin etrafından nasıl dolaşabilecekleri tam olarak bilecekler. Ayrıca gençler ve ergenler, küçük çocuklardan daha fazla mobil teknolojiyi kullanıyorlar. Bu faktörler hesaba katıldığında çocuğunuzun sayısız yerde yaptığı sayısız etkinliğini uzaktan izlemek için bir yol bulmanız gerekecek. GPS takipçisi kullanmak bunlardan biri. Çocuğunuzun aracına hareketlerini izlemek için bir GPS takipçisi taktırabilirsiniz.
Bunun dışında pek çok telefonun halihazırda GPS’inin aktif edilmiş olduğunu göreceksiniz. Belirli izleme uygulamalarını kullanarak da çocuğunuzun yerini gerçek zamanlı izleyebilirsiniz. Çocuğunuzun gittiği yer hakkında yalan söylediğini düşünüyorsanız bu araçları çok faydalı bulacaksınız.

İletişim Kilit Nokta
Nihayetinde çocuğunuzun çok akıllı olduğunu fark etmeniz gerek. Limitleri zorlamayı sevebilirler, ama onları kuşatmış riskleri de biliyorlar. Bunun bilincinde olarak çocuğunuzla düzenli olarak konuşmalısınız. İletişim çocuğunuzu güvende tutmak ve günümüz dünyasındaki tehlikeleri onlara öğretmek için kilit bir nokta. Çocuğunuzla mümkün olduğunca sık konuşun ve endişelerinizi dile getirin. Sabrınız ve kararlılığınız sayesinde çocuğunuz eninde sonunda sizi anlayacaktır. Sağduyulu cümleleriniz çocuğunuzu gelecekte doğru tercihler yapmak için ikna edecek!

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER