reklam

Görünmezlik Hakkında Kısa BilgiGörünmezlik Hakkında Kısa Bilgi

Görünmezliği, filmlerde hep görürüz. Acaba gerçekten var mıdır diye hiç düşündüğünüz olmuş muydu? Eminim bir kere düşünmüşünüzdür, acaba olsa böyle bir şey diye.Görünmezlik aslında 1943 yıllarında çalışmaya başlanılmıştır. Carlos Miguel Antelle Amerikan Donanması için Albert Einstein’ın fizik kurallarından yola çıkarak, savaş gemisini mayınlara karşı görünmez kılabileceğini ortaya atmıştır. Denemeler sonucu geminin kaybolduğunu gördüklerinde manyetik enerji sayesinde bunun mümkün olabileceğini tekrar vurgulamıştı. İkinci deneyinde ise gemi bu sefer başka bir yerde 600 km ilerde okyanusun ortasında bulundu ve dakikalar içinde eski yerine geldiğinde aslında görünmezlik değil de yanlışlıkla ışınlanmayı bulduklarını söyledi. Sonuç olarak görünmezlik denemesi başarısız olsa da ışınlanma bulunmuştu.

Görünmezlik denemesi daha sonra 2006 yılında İngiliz ve Amerikalı bilim adamların ortak çalışması sonucu Görünmezlik Pelerini denemesi orta çıktı. Mikrodalgalar tarafından tespit edilemeyen bakır bir silindirli pelerin icat etmişlerdi. Ama yine de çıplak gözle görülebiliyordu.

Görünmezliği daha sonra Japonlar 2010 yılında bir pelerin icat ettiler ancak bunu giyen arkası ayna gibi oluyordu yani arkayı yansıtıyordu. Bir çeşit illüzyon gibiydi. Dolayısı ile görünmezlik bence hala bulunamadı ya da var ama saklıyorlar.Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ