Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Google Play Store Değişiyor!

Google’ın Android işletim sistemi için resmi mağazası olan Google Play Store’da yeniden değişim rüzgarları esiyor. İşte Google Play Store’un yeni hali!

13 Ekim 2016 - 16:19 'de eklendi ve 570 kez görüntülendi.
Google Play Store Değişiyor!

Google’ın Android işletim sistemi için resmi mağazası olan Google Play Store’da yeniden değişim rüzgarları esiyor. İşte Google Play Store’un yeni hali!

Android işletim sisteminde bilindiği gibi kullanıcıların uygulamalarını yüklemeleri için pek çok mağaza hizmeti bulunuyor. Bunlardan elbette ki en önemlisi ve resmi olanı Google’ın Google Play Store mağazası.

Google Play Store’da Büyük Görünüm Değişikliğine Gidiliyor!

Google işletim sistemi Android’i güncelledikçe bu sistemde kullanılan programları da güncelliyor. Google Play Store’da en büyük değişim bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda yaşanmıştı. Bunun yanında geçtiğimiz yaz ayında da bazı küçük değişikliklere gidilmişti. Google şimdide Google Play Store’da büyük bir değişikliğe gidiyor.

Kategorilerde Yeni İsimlendirmeler Olacak!

Google’ın bu değişikliğinin dikkat çekici yanı “Eğlence” kategorisinin bundan sonra “Film, Müzik, Kitap” olarak adlandırılması. Google Play Store’da yapılan değişiklerden biriside öne çıkarılan içeriklerin bulunduğu “Carousel” bölümünün yer alındığı görülüyor.

google-play-store-degisiyor

Uygulamaların Görüntülenmesi İçin Daha Çok Alan!

Diğer dikkat çekici yeniliklerden biriside Play Store’da her zaman üstte bulunan Google’ın beyaz arama çubuğunun durumuyla ilgili. Play Store’a gelecek olan yenilikle birlikte en tepede bulunan Google arama çubuğuna sesli arama seçeneği eklenecek. Anca bu eklenecek olan özellik ikinci bir dokunuşla kullanılabilecek. Google Play Store’da yer alacak bu önemli özelliğin  uygulamaların görüntülenmesi için daha çok alan kazandıracağı mağazaya daha düzenli bir görünüm kazandırırken kullanıcıların uygulamaları kolayca aramaları sağlanacak. Bakalım Google yeni Google Play Store görünümünü kullanıcılara ne zaman sunacak. Bunların hepsini yakında göreceğiz.

google-play-store-degisiyor

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER