Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Facebook Ve Google Okyanus Altına Kablo Döşeyecek!

Google ve Facebook Pasifik okyanusuna fiber kablo döşeyecek.

14 Ekim 2016 - 15:31 'de eklendi ve 692 kez görüntülendi.
Facebook Ve Google Okyanus Altına Kablo Döşeyecek!

Facebook interneti yayma konusunda çalışmalarına devam ediyor. Facebook şimdi de Google’la birlikte okyanus altına fiber kablo döşeyecek!

Google ve Facebook Hong Kong ile Los Angeles arasında kablo döşemek için çalışmalara başladı. Google ve Facebook’un projesi gerçekleşirse aynı anda 80 milyon adet videolu görüşme yapılabilecek.

Google’ın önemli servisi olan Google Cloud Platform’un açıklamalarına göre bu sayı böyle. Son olarak Google ve Facebook yanlarına Pacific ight Data Communication ve TE Subcom gibi önemli internet erişim firmalarını da yanlarına alarak okyanus altına fiber – optik kablo çekecek.

Pasifik’in En Yüksek Kapasiteli Hattı Olacak!

Google ve Facebook konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak Google ve Facebook’un okyanus altına döşeyeceği bu kablo tahminen 12.800 km uzunluğunda olacak ve yine tahminen 120 Tbps kapasitesinde olacak. Bu kapasite eğer gerçekleşirse Pasifik okyanusunda kullanılan en yüksek kapasiteli hat olacak.

Google Ve Facebook’un Önemli Projesi 2018 Yılında Yapılmaya Başlanacak!

Bu döşenecek kablonun döşenmesi çalışmalarına 2018 yılının ortalarında başlanması düşünülüyor. Google’ın Cloud Platformunun yanında Facebook’un kullanıcılarıda bu sayede önemli ve çok daha hızlı bir geniş bant internet erişimine sahip olacak. Daha önce pek çok şirket okyanus altına kablo döşemek için çalışmalara başlanmış. Eğer o projelerle birlikte Google ve Facebook’un projeside gerçekleşirse kullanıcılar uzak mesafeler için daha kısa bekleme süreleri ve çok daha fazla güvenli internet erişimine sahip olacaklar.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER