Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Futbol dünyası hain saldırıyı kınadı

İstanbul’da gece kulübüne düzenlenen ve 36 kişinin yaşamını yitirdiği hain saldırıya spor camiası da sessiz kalmadı. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ile Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden çok sayıda kulüp, terör saldırısı nedeniyle kınama mesajları yayımladı. Fenerbahçe Kulübünün internet sitesindeki mesajda, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik bu hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza […]

01 Ocak 2017 - 16:58 'de eklendi ve 1812 kez görüntülendi.
Futbol dünyası hain saldırıyı kınadı

İstanbul’da gece kulübüne düzenlenen ve 36 kişinin yaşamını yitirdiği hain saldırıya spor camiası da sessiz kalmadı.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ile Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden çok sayıda kulüp, terör saldırısı nedeniyle kınama mesajları yayımladı.

Fenerbahçe Kulübünün internet sitesindeki mesajda, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik bu hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, tüm yaralı vatandaşlarımıza ve resmi görevlilere acil şifalar diliyoruz” vurgusu yapıldı.

Galatasaray Kulübü yaptığı açıklamada, “Yeni yıla umutla girmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik Ortaköy’de gerçekleşen hain terör saldırısını lanetliyoruz. Hayata umutla bakan, tek istediği eğlenmek olan yurttaşlarımıza alçakça ve insanlıktan nasibini almamış bir şekilde saldırı olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vahşet sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan yurttaşlarımıza en kısa zamanda şifa diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde yer alan açıklamada da şunlar kaydedildi:

“Askerlerimize, polisimize yapılan saldırıların ardından, sınır ve hainlik tanımayan terör, bu sefer sivil vatandaşlarımıza yönelik olarak kalleşçe bir yöntemle gerçekleştirilmiştir. Devletimiz ile milletçe seferber olarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek terörü yeneceğimize inancımız tamdır. Terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz.”

Trabzonspor Kulübünün internet sitesinde yer alan kınama mesajında ise şu ifadeler yer aldı: “İstanbul’da bir gece kulübünde yeni bir yıla girmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlarımızın üzerine kurşun yağdıran terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu alçak saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hepimizi derin acıya boğan terörist saldırının fail ya da faillerine gereken en ağır cevabın verileceğine olan inancımız tamdır.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER