Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Beşiktaş ile Bursa taraftarları teröre karşı tek yürek

İstanbul Beşiktaş’taki Vodafone Arena çevresinde yaşanan hain terör saldırısının ardından Beşiktaş ile Bursasporlu taraftarlar kardeşlik görüntüsü verdi. Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki maçın bitiminden sonra Vodafone Arena çevresinde meydana gelen iki patlama Türkiye’yi yasağa boğdu. Saldırı sonrasında ise Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları birlik ve beraberlik göstererek kardeşlik paylaşımlarında bulundu. Çağıl Alperen Çörten, Bursasporlu bir taraftar. Çörten, […]

11 Aralık 2016 - 14:45 'de eklendi ve 1829 kez görüntülendi.
Beşiktaş ile Bursa taraftarları teröre karşı tek yürek

İstanbul Beşiktaş’taki Vodafone Arena çevresinde yaşanan hain terör saldırısının ardından Beşiktaş ile Bursasporlu taraftarlar kardeşlik görüntüsü verdi.

Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki maçın bitiminden sonra Vodafone Arena çevresinde meydana gelen iki patlama Türkiye’yi yasağa boğdu. Saldırı sonrasında ise Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları birlik ve beraberlik göstererek kardeşlik paylaşımlarında bulundu.

Çağıl Alperen Çörten, Bursasporlu bir taraftar. Çörten, maç için İstanbul’a giden bir arkadaşının patlamanın ardından yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaştı. Çörten, sosyal medyada şu ifadelerde bulundu:

“Arkadaşım Bursa’dan İstanbul’a otobüslerle geliyor Beşiktaş maçına gidiyor. Maç sonu ablasına gitmek için Bursa’ya dönmüyor ve oradan atkısını içine saklayarak ablasına gitmek için çıktığında patlamalar oluyor ve köşeye sığınıyor. Korkudan atkısının dışarı sarktığının farkına bile varmıyor. Bu gören Beşiktaş taraftarları, arkadaşımı alıp karnını doyurup ‘Yatacak yerin var mı?’ diye sorup ablasının evine sağ salim teslim ediyorlar. Bundan sonra Beşiktaş düşmanlığı benim için bitmiştir. Aramız bozuk kanımız değil.”

Çağıl Alperen Örten’in bu sözlerle dile getirdiği olayın ardından özellikle Beşiktaş taraftarlarının tutumu büyük takdirle karşılandı.

Olayların hemen ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesi Marlo Baran da sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“2 Bursalı arkadaşımız yanımızda. Taksiler gitmiyorlar, yollar kapalı, biz arkadaşları semtten çıkarıp konvoylarına bindireceğiz”

Bu arada Bursaspor taraftar gruplarından biri de olayların ardından sosyal medya hesabından, “”Bursa da bizim Beşiktaş da bizim. Vatan, her şeyin üstündedir. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun. Bu artık son olsun” şeklinde paylaşım yaptı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER