Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Yeni yıl sofrasına özel tüyolar

Uzmanlar, yılbaşı sabahına bozuk bir mide ile uyanmamak için öneli tüyolar verdi. Yılbaşı dolayısıyla yemeği fazla kaçırıp ertesi gün pişmanlık yaşamamak, yeni yılın ilk gününe hafif bir mideyle uyanmak için özel tüyolar veren beslenme uzmanları, yılbaşı gecesine kadar hafif ve düzenli yemek yemenin önemli olduğunu söyledi. Gün boyunca aç kalınmanın insanın kendisine yaptığı en büyük […]

31 Aralık 2016 - 9:04 'de eklendi ve 1001 kez görüntülendi.
Yeni yıl sofrasına özel tüyolar

Uzmanlar, yılbaşı sabahına bozuk bir mide ile uyanmamak için öneli tüyolar verdi.

Yılbaşı dolayısıyla yemeği fazla kaçırıp ertesi gün pişmanlık yaşamamak, yeni yılın ilk gününe hafif bir mideyle uyanmak için özel tüyolar veren beslenme uzmanları, yılbaşı gecesine kadar hafif ve düzenli yemek yemenin önemli olduğunu söyledi.

Gün boyunca aç kalınmanın insanın kendisine yaptığı en büyük kötülük olduğunu vurgulayan uzmanlar, gün boyu açlık çekildikten sonra yemeğe oturulduğunda yemek yemeye doyulamacağına dikkat çekti.

Sabah kahvaltı yapmanın öneminden bahseden uzmanlar, “Akşama kadar öğünlerinizin düzenli ve sağlıklı olmasına özen gösterin. Dengeli ve hafif bir kahvaltı için 1 dilim peynir, 1 yumurta, 2 dilim tam buğday, çavdar ekmekle birlikte tüketilen açık çay veya 200 ml süt içerisine 3-4 yemek kaşığı yulaf ezmesi ile bir porsiyon meyve ve 2-3 tam ceviz, sabah ihtiyacınız olan enerjiyi sağlıyor. Öğle yemeği için, çorba ve zeytinyağlı sebze yemeklerinden oluşan hafif bir menüyü 1-2 dilim tam buğday ekmeği ile tüketilebilir. İki ana öğün arasında ise, meyve, süt, yoğurt, kepekli grisini gibi sağlıklı şeyler atıştırılması ihmal edilmemelidir” ifadelerini kullandı.

Yılbaşı sofrasına oturmak için en ideal zaman akşam yemeği saatleri olduğunu belirten uzmanlar, “Yemeğe ilk olarak salata ile başlamak gerekiyor. Ayrıca ekmekten de uzak durmak gerekirken, yemekleri de dışarıdan hazır almak yerine kendimiz hazırlamalıyız. Yiyecekleri yoğurt ve baharatlarla tatlandırmak yiyeceklerinizi hem daha besleyici hem de daha az kalorili yapar” diye konuştu.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER