Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Re-Buildable Aatomizer Rba Nedir

Temel Bilgiler: RBA Nedir? Bu gibi konularda en doğru şey olaya en baştan başlamaktır. “RBA” terimi ismini re-buildable atomizerin(yeniden kurum yapılabilir atomizer) baş harflerinden alır. Bu yüzden aslında tüm yeniden kurulum yapılabilir tanklar aynı zamanda RBA’dır. Bir RBA’nın anahtar özelliği önceden yapılmış halde bir iç atomizer olmamasıdır, yani coil ve pamuğu siz kendiniz birleştirirsiniz. Coil birçok farkı materyalden yapılabilir (genellikle […]

15 Ağustos 2017 - 17:49 'de eklendi ve 2016 kez görüntülendi.
Re-Buildable Aatomizer Rba Nedir

Temel Bilgiler: RBA Nedir?

rba-atomizer-tank-nedir

Bu gibi konularda en doğru şey olaya en baştan başlamaktır. RBA terimi ismini re-buildable atomizerin(yeniden kurum yapılabilir atomizer) baş harflerinden alır. Bu yüzden aslında tüm yeniden kurulum yapılabilir tanklar aynı zamanda RBA’dır.
Bir RBA’nın anahtar özelliği önceden yapılmış halde bir iç atomizer olmamasıdır, yani coil ve pamuğu siz kendiniz birleştirirsiniz. Coil birçok farkı materyalden yapılabilir (genellikle Kanthal tel kullanılır).
Teknik olarak, tankı olmayan yeniden kurulum yapılabilir atomizerler de RBA sınıfındadır. Yani kullanmak için üzerinde çaba harcadığınız her coil RBA özelliğindedir. Ama pratikte çoğu insan RBA’yı yeniden kurulum yapılabilen tanklar için kullanmaktadır. Bu biraz kafa karıştırıcı, ancak bu yalnızca teknolojinin gelişmesiyle kullanılan jargonun da nasıl değiştiğiyle alakalıdır.

RBA: Anahtar Özellikler

Bir coili RBA olarak kurmak aslında bir devreyi kendi yaptığınız bir rezistans ile tamamlamaktır. Ateşleme tuşuna bastığınızda elektrik coile ulaşır ve coil ısınmaya başlar, bu sayede e-likit buhar haline dönüştürülür.

Dış kısımda yer alan iki direk negatif, merkezdeki ise pozitif bağlantıdır. Bu RBA’da pozitif direk iki bağlantı noktası sunması açısından bölünmüştür.

Bunlar genellikle direkler üzerinde yer alır, ancak bazılarında direk olmadan da aynı işlem gerçekleşir. (Örneğin: Wotofo Conqueror)

 

rta_atomizer_deck_yapısı

Tüm RBA’larda tüm olayın gerçekleştiği yer kurulum alanıdır (deck). Bu alanda coillerin bağlandığı direkler bulunur ve e-likit bu alanda buharlaştırılır. Pamuk coilin içinden geçirilir ve bu sayede e-likit emilimi gerçekleşir.
Yeniden kurulum yapılabilir tank tiplerinde e-likit emilimi için farklı yollar olabilir. Örneğin bir RBA kurulum alanının altında bir tanka ihtiyaç duyarken diğer biri kurulum alanının içinde bulunduğu bir tanka ihtiyaç duyabilir. Son olarak, tüm RBA’ların ürettiği buharı ağızlığa kadar getirecek bir sistemleri vardır.

RBA Yeniden Kurulum Yapılabilir Atomizerlerin Artıları ve Eksileri

Bu kısımda RBA’ların genel olarak en önemli artıları ve eksilerinden bahsedilecektir. Tüm bu noktalar yeniden kurulum yapılabilir tankların her bir tipi için geçerlidir.

Artılar

• Diğer hazır coillerden çok daha ucuzdur.
• Daha iyi aroma sağlar.
• Daha iyi buhar üretimi.
• Coilleri daha uzun süre kullanabilirsiniz.
• Zevkinize uyan e-sigara deneyimini kendiniz özelleştirebilirsiniz.

Eksiler

• Halihazırda kurulu olan coiller kadar basit bir kullanımı yoktur.
• Ne yaptığınızı biliyor olmanız gerekir, devlerin nasıl çalıştığı ve nasıl daha güvenli olabileceği hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
• Kullanmak için bir “moda” ihtiyacınız vardır.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER