Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Kalbinizin sesinizi sık duyuyorsanız dikkat!

Uzmanlar, kalbin normal şartlarda belirli bir düzen içinde attığını, spor yapılmadan ya da stres yaşanmadan çarpıntı hissedildiğinde dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Kardiyoloji uzmanları, kalp ve ritim bozukluklarında “ablasyon” tedavisinin yüzde 95 oranında başarı sağladığını belirterek, kalbin normal şartlarda belirli bir düzen içinde attığını, ancak kişinin herhangi bir efor harcamadan ya a stres yaşamadan çarpıntı hissetmesinin […]

19 Aralık 2016 - 21:58 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.
Kalbinizin sesinizi sık duyuyorsanız dikkat!

Uzmanlar, kalbin normal şartlarda belirli bir düzen içinde attığını, spor yapılmadan ya da stres yaşanmadan çarpıntı hissedildiğinde dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Kardiyoloji uzmanları, kalp ve ritim bozukluklarında “ablasyon” tedavisinin yüzde 95 oranında başarı sağladığını belirterek, kalbin normal şartlarda belirli bir düzen içinde attığını, ancak kişinin herhangi bir efor harcamadan ya a stres yaşamadan çarpıntı hissetmesinin kalp ritim bozukluğunun belirtisi olabileceği uyarısında bulundu.

Kalp ritminin düzensiz olması durumunda kalbin olması gerekenden hızlı ya da yavaş çalıştığını ifade eden uzmanlar, kalp hızının normal olmakla beraber atımının düzensiz olması durumunda ritim bozukluğunun ortaya çıkabileceğini belirtiyor.

Uzmanlar, kalp ritim bozukluklarının, kalp kasını yoran, kasın işlevini bozan, kalbi zayıflatan bir hastalık olduğunu ve rahatsızlığa genel olarak koroner kalp hastalığı, patolojik kalp kapakları ya da kalp yetersizliğinin neden olduğunu ifade ediyor.

Çarpıntının hastaneye başvuran hastaların en fazla ifade ettikleri şikayetlerin başında geldiğini bildiren kardiyoloji uzmanları, normal şartlarda sağlıklı bireylerin yoğun efor yapmadıkları ya da stres yaşamadıklarında kalp atışlarını genelde hissetmediklerini, kalp hızının normal şartlarda dakikada 60- ila 100 arasında olduğunu söylüyor.

Ritim bozukluklarının önemli bir kısmının başarılı şekilde tedavi edilebildiğini dile getiren uzmanlar bazı ritim sorunlarının ilaç tedavisi ile iyileşebildiğini, bazılarının tedavisinde yakma, dondurma olarak bilinen ablasyon işleminin uygulandığını hatırlatıyor.

Halk arasında “yakma tedavisi” olarak adlandırılan “ablasyon tedavisi”nin günümüzde birçok ritim bozukluğunun ilaçsız tedavisini mümkün kıldığını ifade eden uzmanlar, ablasyon tedavisinin başarı şansını da yüzde 60 ile yüzde 95 arasında değiştiğini vurguluyor.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER