Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

İyi bir gülümseme öz güveni artırır

Diş hekimleri, gülüş tasarımının sosyal çevrede önemli bir iletişim aracı olduğunu ifade ederek, iyi bir gülümsemenin hem insanların güvenini hem de kişinin kendisine olan güveni artırdığını söylüyor. Gülüş tasarımının, kişinin yüzüne uygun estetik ve uygun olan gülüşünü verebilmek olduğunu dile getiren uzmanlar, sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşün planlanabildiğini ifade ediyor. Diş yapısının, […]

24 Aralık 2016 - 15:22 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.
İyi bir gülümseme öz güveni artırır

Diş hekimleri, gülüş tasarımının sosyal çevrede önemli bir iletişim aracı olduğunu ifade ederek, iyi bir gülümsemenin hem insanların güvenini hem de kişinin kendisine olan güveni artırdığını söylüyor.

Gülüş tasarımının, kişinin yüzüne uygun estetik ve uygun olan gülüşünü verebilmek olduğunu dile getiren uzmanlar, sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşün planlanabildiğini ifade ediyor.

Diş yapısının, birbirleri ve onları çevreleyen yumuşak dokular ile uyumlu olarak dizildiğinin altını çizen uzmanlar, “Güzel bir gülüşün temel elemanları dişlerdir ve dolayısıyla diş şekilleri ve anatomik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. İyi tasarlanmış bir gülüşün nasıl olması gerektiği ile ilgili fikir sahibi olmak için, yüz hatlarının iç ve dış kenarları incelenmelidir” diyor.

Bu duruma “kişinin altın oranlarını belirleme” adı verildiğini belirten uzmanlar, estetik gülüş tasarımının meydana gelebilmesi için bazı faktörlerih göz önüne alınması ve dişlerin formunun belirlenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Uzmanlar bu faktörleri şöyle sıralıyor:

”Yüz hatları, dişin yapısı, rengi, dudaklar, kişinin cinsiyeti, yaşı, gülüş ifadesindeki simetri yani altın oranı.”
Gülüş tasarımıyla her açıdan çok daha sağlıklı, pırıl pırıl dişlere kavuşmanın mümkün olduğunu anlatan uzmanlar, diş beyazlatmadan, görünmeyen diş teline kadar estetik amaçlı birçok yeniliğin gülüş tasarımını kapsadığına vurgu yapıyor.

Uzmanlar, gülüşün “çekici estetik gülüş, entellektüel gülüş, sportif gülüş” olarak gruplandırıldığını da ifade ediyor.

Gülüş tasarımı süreçleri ile ilgili bilgi veren uzmanlar, ilk randevunun tanışma ve konuşma seansı olduğunun altını çizen uzmanlar, hastanın rahat ve sakin bir ortama alındığını, sorunlarının, ihtiyaçlarının ve beklentilerinin dinlendiğini söylüyor.

Hastanın beklentilerinin önemli olduğuna vurgu yapan uzmanlar, gerçek üstü beklentilerin hastayı düş kırıklığına uğratacağını bildiriyor.
Uzmanlar tasarımla ilgili şu bilgileri veriyor: “Bu seansta hastanın psikolojik durumu ve karakter tahlili yapılır. Hasta özellikle konuşturularak diş-çene-yüz ilişkileri değerlendirilir. Bu randevuda ağız içi, dışı ve yüz fotoğrafları alınır. Rahat konumdayken dudak kapanış ve gülümseme fotoğrafları çekilir. Ayrıca alt-üst çene modelleri elde edilir. Dişlerinin renk kaydı alınır. Hastanın tüm dişlerinin ve çene yapısını görebilmek için panaromik röntgen alınır.”

Uzmanlar tedavi aşaması ile ilgili olarak da şu bilgileri veriyor:

“Bu aşamada elde edilen veriler değerlendirilir ve tedavi seçenekleri sunulur. Değişik tedavi seçenekleri ve aşamaları, ücret bilgileri verilir. Hastayla beraber ağız modeli ve fotoğrafları değerlendirilir. Hastanın beklentileri doğrultusunda olabilecek son hali görüşülür. Son durum değerlendirmesine göre görüntüleri bilgisayar ekranında gösterilebilir.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER