Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Gözlüklere excimer lazerle veda edin

Kudret Göz İstanbul Başhekimi Op. Dr. Nail Sönmez, “excimer lazer uygulamaları ile uzağı ya da yakını net görememe şikayetlerinden kurtulmak ve gözlüklerle vedalaşarak yepyeni bir görünüme kavuşmak mümkün” olduğunu söyledi. Yazılı açıklama yapan Sönmez, lazer ile göz kusurlarının giderilmesi konusunda bilgi verdi. Sönmez, excimer lazerin miyop, hipermetrop ve astigmat şikayetlerinin giderilerek hastaların gözlük ya da […]

23 Aralık 2016 - 20:38 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.
Gözlüklere excimer lazerle veda edin

Kudret Göz İstanbul Başhekimi Op. Dr. Nail Sönmez, “excimer lazer uygulamaları ile uzağı ya da yakını net görememe şikayetlerinden kurtulmak ve gözlüklerle vedalaşarak yepyeni bir görünüme kavuşmak mümkün” olduğunu söyledi.

Yazılı açıklama yapan Sönmez, lazer ile göz kusurlarının giderilmesi konusunda bilgi verdi. Sönmez, excimer lazerin miyop, hipermetrop ve astigmat şikayetlerinin giderilerek hastaların gözlük ya da kontakt lens kullanma zorunluluğuna son veren bir teknoloji olduğunu vurguladı.

Excimer lazer uygulamaları ile uzağı ya da yakını net görememe şikayetlerinden kurtulmak ve gözlüklerle vedalaşarak yepyeni bir görünüme kavuşmanın mümkün olduğunu ifade eden Sönmez şunları söyledi:

“Tüm dünyada 20 yılı aşkın süredir uygulanan tedavide ayırt edici olan en önemli faktör kişiye özel, uygun tedavi planının çizilerek uygulamaların yeterli teknolojik donanıma ve altyapıya sahip bir merkezde tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmesidir. Lazer ile uygulanan bu yöntemde kornea yeniden şekillendirilerek görme kusurları giderilir. Dolayısıyla hastaların göz yapısının ve görme kusurlarının biçim ve derecesinin detaylı muayene ve tetkiklerle incelenmesi gerekir. Her birimizin gözü DNA’mız ve parmak izimiz kadar özeldir, tedavisi de kişiye özel olmalıdır. Halk arasında bütün tedavi metotları excimer lazer ya da daha yaygın olarak lazerle göz çizdirme adıyla anılıyor. Oysaki excimer lazer tedavide kullanılan cihazın adıdır. Tedavi İLASIK, Intralase LASIK, LASEK, PRK gibi farklı metotlarda uygulanır. Uygulanacak metodu muayene ve tetkik sonuçlarına göre uzman hekim belirler.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER