Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

DentNis’de implant Tedavisi

Günümüzde diş kayıplarının yerini, diğer dişlerin kesilip destek yapılmasına veda edilerek, implant tedavisi ile diş yapımı almıştır. Böylece diş kayıpları, köprü yapılmasını gerektiren sağlam dişlerin de kaybedilmesi ya da kesilmesi ile daha da artmaktayken, implant ile tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkmıştır. 40 yıldan fazla bir süredir kullanılan implant uygulama seçeneği, DentNis tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Eskiden […]

29 Aralık 2016 - 15:55 'de eklendi ve 469 kez görüntülendi.
DentNis’de implant Tedavisi

Günümüzde diş kayıplarının yerini, diğer dişlerin kesilip destek yapılmasına veda edilerek, implant tedavisi ile diş yapımı almıştır. Böylece diş kayıpları, köprü yapılmasını gerektiren sağlam dişlerin de kaybedilmesi ya da kesilmesi ile daha da artmaktayken, implant ile tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkmıştır. 40 yıldan fazla bir süredir kullanılan implant uygulama seçeneği, DentNis tarafından başarıyla uygulanmaktadır.
Eskiden özellikle metabolik rahatsızlıklarda ya da kanser tedavisi gören hastalarda uygulama mümkün olmayan implant, gelişen teknoloji ve tıbbi yeniliklerle artık rahatlıkla uygulanmaktadır. DentNis, konusunda uzman ekibi ve teknik altyapısı ile implant uygulamalarını içinde bulunduğu sektörde başarı ile gerçekleştirmektedir. Hatta ağız içinde eksik kalan dişin, implant ile yeniden yerleştirilmesini bir güne kadar  da indirmiştir.
DentNis’de gelişen teknoloji ve diş sağlığı ile ilgili görüntüleme teknikleri  kullanımı ile aynı gün içinde hastanın ağzına uygun olarak özel implantlar hazırlanmaktadır. 3 D, yani üç boyutlu, teknoloji adı verilen bu yöntem sayesinde DentNis’de  hastalar artık eksik dişleri ile günlerce beklemek zorunda kalmıyorlar.

DentNis’de 1 Günde İmplant
DentNis’de implant uygulaması yapılacak hastanın ağız içinde bulunan çene kemiği ve yumuşak dokuları 3 boyutlu olarak taranarak, bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Bilgisayarda hazırlanan model üzerinde ideal bir uygulama ile implant hazırlanarak boş diş bölgesine yerleştirilmektedir.  Hastaya özel olarak yapılacak estetik diş operasyonu öncesinde bilgisayar destekli olarak tasarlanan implant, sıfır hata ile kolaylıkla yerine yerleştirilir. DentNis, implant uygulamalarında İstanbul’da  öncü kliniklerden biridir.
3 boyutlu tarayıcıların, hastanın ağız içinde yaptığı hassas ölçümler ile oluşturulan model yapımında, yerleşecek olan implantın planlanan şekilde yerleştirildiğini kontrol etmeye yönelik özel anahtarlar da üretilmektedir. Bu anahtarlar her yönü ile implant cerrahisinin planlandığı şekilde yapılmasını sağlayıp, kontrol aşamasında üretilen dişin de tasarlanan  şekilde oturmasına yardımcı olmaktadır.

DentNis’de “ Bir günde implant“ uygulaması başvuran ve uygun olan her hastaya yapılabilir. Sadece mevcut kemik yapısı ve kalitesinin yetersiz olduğu durumlarda işlem risk taşıyacağı için hastaya önerilmez. Tabii ki DentNis’de son karar önerilecek olan tomografi ile verilmektedir.
http://dentnis.com/bir-gunde-implant/ uygulaması, bu işlem için gereken teknolojik ön hazırlık ve hassas bir işlem olması nedeniyle, diğer uygulamalara göre daha pahalıdır. Ancak yine de sürenin çok kısalmış olması ve de tek seansta bitebiliyor olması, provalarla kaybedilen zaman problemi olan hastalar için ve de işlemi yapan diş hekimleri için fayda sağlamaktadır.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER