Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu’dan teröre karşı dik durma çağrısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde CHP Gençlik Kolları’nca düzenlenen “Umut Kongresi”nde konuştu. Ülke nüfusunun yaklaşık yarısının gençlerden meydana geldiğine ancak bu kişilerin yarısının işi olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, kendi kuşağının bu alandaki sorumluluğu yerine getiremediklerini söyledi. “Bizim kuşak, gençlere gerekli önemi vermedi” diyen Kılıçdaroğlu, “Gençler, ‘değişim’ istediler, kapılarını kapattılar. Gençler, ‘gelecek için […]

18 Aralık 2016 - 21:50 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu’dan teröre karşı dik durma çağrısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde CHP Gençlik Kolları’nca düzenlenen “Umut Kongresi”nde konuştu.

Ülke nüfusunun yaklaşık yarısının gençlerden meydana geldiğine ancak bu kişilerin yarısının işi olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, kendi kuşağının bu alandaki sorumluluğu yerine getiremediklerini söyledi.

“Bizim kuşak, gençlere gerekli önemi vermedi” diyen Kılıçdaroğlu, “Gençler, ‘değişim’ istediler, kapılarını kapattılar. Gençler, ‘gelecek için umut’ istediler, kapıları kapattılar.  Gençler, daha çok çalışmak istedi, okumak istedi, okurken yurtlarda kalmak istedi ama önlerine barajlar konuldu” diye konuştu.

Gençlerin düşünce ortamının ülkenin geleceği olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, şunları söyledi: “Sizin kuşağınızın bir özelliği daha var. Dünyayla dalga geçmek. Yeri ve zamanı gelince, en güzel dersi verirsiniz. Ders verdiğiniz alanlardan birisi de Gezi olaylarıdır. Bütün dünyaya gençliğin damgasını vurduğu olaylar. O olaylardan sonra bir diktatöre diz çöktürdünüz. Bu, hala hazmedilmiş değil ama biz gayet iyi biliyoruz ki bu ülkenin gençleri, bu ülkenin umududur.”

Kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun teröre hep birlikte onuru bir şekilde karşı durulacağını ve terörle mücadele edileceğini söyledi. Terörün, insanlık suçu olduğunu hep birlikte haykırılacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Güçlü olursak, birlikte olursak, teröre karşı dik durursak, terör belasından bu ülkeyi kurtarırız. Gencecik, fidan gibi çocukları babaları toprağa veriyor. Bir babanın çocuğunu toprağa vermesi, hayatının en büyük acısıdır. Bu, acıdan Türkiye’yi kurtarmak lazım ve kurtarırken de akılla, mantıkla, birikimle mücadele edeceğiz.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER