Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu: 4 lirayı neden ilave ettiler merak ediyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’da CHP Genel Merkezi ve Tarım Orman-İş Sendikası tarafından Bodrum ilçesinde bir otelde düzenlenen, “Türkiye’de Ormancılık Politikalarının Toplumsal Yansımaları, Orman Köylüleri Üzerindeki Etkileri Çalıştayı”nda konuşma yaptı. 2017 yılı için belirlenen asgari ücrete ilişkin değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, “Asgari ücret belirlenmiş, bin 404 lira. 4 lirayı neden ilave ettiler, merak ediyorum. Ben merak […]

29 Aralık 2016 - 19:51 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu: 4 lirayı neden ilave ettiler merak ediyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’da CHP Genel Merkezi ve Tarım Orman-İş Sendikası tarafından Bodrum ilçesinde bir otelde düzenlenen, “Türkiye’de Ormancılık Politikalarının Toplumsal Yansımaları, Orman Köylüleri Üzerindeki Etkileri Çalıştayı”nda konuşma yaptı.

2017 yılı için belirlenen asgari ücrete ilişkin değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, “Asgari ücret belirlenmiş, bin 404 lira. 4 lirayı neden ilave ettiler, merak ediyorum. Ben merak ediyorum, mesela Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın milletvekilleri bir ay bin 404 lirayla geçinsinler bakalım, evlerini nasıl geçindiriyorlar?” diye konuştu.

Uygar olmayan dünyada bir soruna çözüm üretmeye kalkarken, arkasından başka sorunlar ortaya çıktığını, uygar dünyada ise bir sorun varsa, oturup sorunun bütün ayrıntılarıyla tartışıldığını anlatan  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Uygarlığı henüz yaşamamış ya da tam sindirememiş toplumlarda ise bir gelenek vardır, ‘Hele bir yola çıkalım, kervan yolda düzülür.” Baş yarılır, göz yarılır, adam ölür, insanlar hayatını kaybeder ama derler ki ‘Nasıl olsa biz birgün doğru yolu bulacağız.’ Bunun da topluma maliyeti çok ağır olur. Ormanda yaşadığımız da buna benzer bir olay” dedi.

Siyaset kurumunun bu kadar derinlikli bir konuya yüzeyden baktığını savunan Kılıçdaroğlu, hastalığın tam olarak teşhis etmeden tedavisinin yapılmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Bunun sadece orman alanında değil, her alanda böyle olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Dış politikaya bakın. Türkiye, tarihinin en derin yenilgilerinden birini yaşıyor, en büyük yenilgilerinden birisini yaşıyor. Asgari ücret az önce belirlenmiş, bin 404 lira. 4 lirayı neden ilave ettiler, merak ediyorum. Ben merak ediyorum, mesela Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın milletvekilleri bir ay bin 404 lirayla geçinsinler bakalım, evlerini nasıl geçindiriyorlar? Öyle ya bin 404 lirayla eğer bir ay bir aile hayatını sürdürebiliyorsa, yol parası verebiliyorsa, kira parası verebiliyorsa, çocuklarının okul parasını karşılıyorsa onlar da bir denesinler.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER